W ostatnim meczu sezonu w PKO BP Ekstraklasie piłkarze Rakowa pokonali Lechię Gdańsk i zostali wicemistrzem Polski! Tym samym obronili wicemistrzowski tytuł, który wywalczyli przed rokiem. To drugie wicemistrzostwo Rakowa w 101-letniej historii klubu!

Raków o drugie miejsce walczył z Pogonią Szczecin. Czerwono-niebiescy przy zwycięstwie Pogoni potrzebowali remisu, aby zdobyć wicemistrzostwo Polski i srebrne medale. Gra toczyła się też o duże premie za miejsca z Ekstraklasy. Raków nie chciał jednak oglądać się na innych tylko sam wziął tym razem sprawy w swoje ręce. Częstochowianie już po 12 minutach prowadzili 2:0, a dwa gole zdobył Ivi Lopez, który walczy o króla strzelców PKO BP Ekstraklasy. Pierwszą swoją bramkę w sobotę zdobył w 10. minucie, a drugą dwie minuty później.

Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem Rakowa. Na trybunach panowała radosna atmosfera, bo fani Rakowa i Lechii wspierają się podczas sezonu.

Po zmianie stron Raków nadal grał dobrze, bo chciał radośnie zakończyć ostatni mecz i sezon, aby później przenieść się w szampańskich nastrojach na fetę do centrum miasta.

I w 67. minucie Vladislavs Gutkovskis po raz trzeci w meczu wywołał uśmiech i radość wśród fanów Rakowa. Od 67. minuty Raków prowadził z Lechią już 3:0, a na stadionie panowała radosna atmosfera między kibicami, choć nad stadionem pojawiły się czarne chmury. Raków wygrał z Lechią i po ostatnim gwizdku sędziego mógł cieszyć się z drugiego wicemistrzostwa w swojej 101-letniej historii.

MR-K, foto: AK

Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Ivi Lopez (10.) 2:0 Ivi Lopez (12.), 3:0 Gutkovskis (67.)

Raków: Kovacević – Rundić, Petrasek, Arsenić (63. Długosz), Lederman (79. Gwilia), Papanikolau (85. Sapała), Kun, Tudor, Ivi Lopez, Wdowiak (79. Gagnidze), Musiolik (46. Gutkovskis).

Piłkarze Rakowa wygrali z Lechią Gdańsk i po raz drugi w historii zostali wicemistrzem Polski! 2