Piłkarze Rakowa Częstochowa będą mieć w poniedziałek szansę na zdobycie drugiego w historii Pucharu Polski i czeku na 5 milionów złotych! Raków na Stadionie Narodowym w Warszawie zagra z Lechem Poznań w finale Fortuna Puchar Polski. Czy częstochowianie obronią trofeum, które po raz pierwszy zdobyli 2 maja 2021 roku czyli równo na 100-lecie klubu?

2 maja 2021 roku przeszedł już do historii częstochowskiego Klubu i Częstochowy. Piłkarze Rakowa Częstochowa walczyli w Lublinie w finale Fortuna Puchar Polski z 1-ligową Arką Gdynia. Dla częstochowskiego klubu był to dopiero drugi finał PP w 100-letniej historii. Pierwszy raz zespół z Częstochowy rywalizował w finale PP w 1967 roku, ale w Kielcach po dogrywce przegrał z Wisłą Kraków 0:2.

Drugi raz czerwono-niebiescy zagrali w Finale Pucharu Polski 2 maja 2021 roku w Lublinie czyli równo na 100-lecie Klubu. Lublin był szczęśliwy dla Rakowa, choć można żałować, że Raków zdobył Puchar Polski w „pandemicznym roku”, gdzie mecze rozgrywane były bez udziału kibiców. Ci jednak w licznej grupie przyjechali do Lublina i przed stadionem zaznaczyli swoją obecność. Raków pokonał Arkę 2:1 i po raz pierwszy w swojej historii mógł wznieść w górę Puchar Polski. Zdobycie PP było też przepustką do finału o Superpuchar Polski. W nim Raków pokonał Mistrza Polski Legię Warszawa i w 2021 roku mógł cieszyć się ze zdobycia drugiego trofeum.

W 2022 roku piłkarze Rakowa ponownie prezentują się bardzo dobrze w rozgrywkach Fortuna Puchar Polski. Czerwono-niebiescy zameldowali się już w finale, gdzie 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie zmierzą się z Lechem Poznań. Ależ to będzie mecz! Zagrają obecny lider z wiceliderem PKO BP Ekstraklasy!

Aby awansować do finału Raków musiał wyeliminować 5 rywali w tym dwa zespoły z Ekstraklasy. W 1/32 Raków wygrał w Rzeszowie ze Stalą 4:2. W 1/16 częstochowianie wygrali w Kaliszu z KKS-em 2:1. W 1/8 czerwono-niebiescy wyeliminowali grającą w PKO BP Ekstraklasie Bruk-Bet Termalicę zwyciężając 2:0.

W ćwierćfinale PP Raków zagrał z ubiegłorocznym finalistą i w Gdyni pokonał 1-ligową Arkę 2:0. W półfinale czerwono-niebiescy po raz pierwszy zagrali w Częstochowie i pokonali Mistrza Polski Legię Warszawa 1:0.

Lech w drodze do finału wygrał: ze Skrą Częstochowa 3:0, Unią Skierniewice 2:0, Garbarnią Kraków 4:0, Górnikiem Zabrze 2:0 i Olimpią Grudziądz 3:0. Co ciekawe, „Kolejorz” poza meczem ze Skrą wszystkie spotkania rozegrał na wyjeździe i nie stracił w nich bramki…

Stawka finału jest duża. Poza czekiem na 5 milionów złotych zwycięzca Pucharu Polski wywalczy sobie też awans do finału Superpucharu Polski, którego obrońcą też jest… Raków.

Kibice Rakowa liczą, że 2 maja, ale tym razem 2022 roku po raz 2 przejdzie do historii Rakowa, a częstochowscy piłkarze zdobędą swój 2 w historii Puchar Polski…

MR-K, AK, foto: AK

Partnerami relacji są: Boulangerie Kawa i Wypieki Częstochowa, DMK Invest Materiały Budowlane Konopiska, Mazda Klimczak Częstochowa, Osiedle Lawendowe Jaskrów, Strzelnica Family Resort & Spa Kochcice, Tbilisi Smaki Gruzji Częstochowa i Kłomnice.

Piłkarze Rakowa! Obrońcie Puchar Polski i przywieźcie go drugi rok z rzędu do Częstochowy! 2