Piłkarze Rakowa nie zagrają w fazie grupowej LKE. Odpadli ze Slavią Praga

Nie udało się tak jak rok temu. Piłkarze Rakowa przegrali w Pradze po dogrywce 0:2 w rewanżowym meczu 4. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA z czeską Slavią i nie awansowali do fazy grupowej LKE UEFA. O losach awansu zadecydowała dogrywka, a gospodarze decydującą bramkę zdobyli w 120. minucie… Tym samym powtórzył się czarny scenariusz z 2021 roku, gdy Raków stracił szansę na awans w ostatnim meczu eliminacji…

Raków wygrał w Częstochowie pierwsze spotkanie play-off ze Slavią Praga 2:1 i do stolicy Czech jechał bronić wyniku. Nie udało się tak samo jak rok temu w belgijskiej Gandawie. Wówczas Raków jechał bronić wyniku 1:0, a uległ w rewanżu z KAA 0:3.

W 2022 roku częstochowianie są bardziej doświadczoną drużyną. W europejskich pucharach wygrali wszystkie 5 meczów eliminacji zdobywając 11 bramek i tracąc tylko jedną! Dlatego nad Wełtawę czerwono-niebiescy jechali bronić zaliczki z Częstochowy.

Czwartkowe spotkanie w pierwszej połowie to twarda gra obu drużyn. Slavia atakowała, ale Raków umiejętnie się bronił. W 23. minucie Ivi Lopez trafił w słupek!

W drugiej połowie na boisko weszli Vladislavs Gutkovskis i Mateusz Wdowiak. Mecz ponownie był wyrównany i zacięty, ale w 62. minucie Slavia objęła prowadzenie. Gola zdobył Moses Usor. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla Slavii i w dwumeczu zrobiło się 2:2.

O losach awansu decydowała dogrywka. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 1:0 i będą rzuty karne to gospodarze przeprowadzili w ostatniej minucie dogrywki akcję, po której zdobyli gola na wagę zwycięstwa i awansu do fazy grupowej LKE! O minach piłkarzy Rakowa nie trzeba pisać…

Piłkarze Rakowa po czwartkowym meczu w Czechach wracają do rozgrywek w PKO BP Ekstraklasie. W niedzielę zmierzą się we Wrocławiu ze Śląskiem.

W PKO BP Ekstraklasie odbyło się już 6 kolejek spotkań. Piłkarze Rakowa z uwagi na grę w europejskich pucharach mają przełożone 2 pojedynki: z Piastem Gliwice i Pogonią Szczecin. Mecz z Pogonią zaplanowany jest na 31 sierpnia, a nowy termin spotkania z Piastem nie jest jeszcze ustalony.

Liderem PKO BP Ekstraklasy po 6 kolejkach jest Wisła Płock, która ma 16 punktów. Po 11 punktów mają 2. Radomiak Radom i 3. Legia Warszawa. Raków po 4 rozegranych spotkaniach ma 7 punktów i zajmuje 9. miejsce. Częstochowianie w dotychczasowych swoich czterech meczach odnieśli dwa zwycięstwa, jeden mecz zremisowali i jeden przegrali. Szczególnie można żałować ostatniego spotkania Rakowa w PKO BP Ekstraklasie, gdzie częstochowianie po 10 minutach prowadzili już z Jagiellonią Białystok 2:0, a ostatecznie zremisowali 2:2 i stracili dwa ważne punkty.

W niedzielę podopieczni trenera Marka Papszuna o 3 zwycięstwo w lidze powalczą we Wrocławiu ze Śląskiem, który w 6 meczach zdobył 9 punktów. Ma 2 zwycięstwa, 3 remisy i jedną porażkę. Wrocławianie jak na razie dobrze prezentują się u siebie. Rozegrali 3 mecze i ani jednego nie przegrali.

Kibice Rakowa liczą, że tak jak rok temu, tak i teraz Raków wygra ze Śląskiem i wróci z Wrocławia z 3 punktami.