fbpx
Strona głównaSportPiłkarze Rakowa jadą w czwartek do Gliwic walczyć o pozycję lidera PKO...

Piłkarze Rakowa jadą w czwartek do Gliwic walczyć o pozycję lidera PKO BP Ekstraklasy

Jeśli piłkarze Rakowa wygrają w czwartek w Gliwicach z Piastem w zaległym meczu PKO BP Ekstraklasy to awansują na pozycję lidera!

Raków Częstochowa w czwartek będzie odrabiał ligowe zaległości. W Gliwicach rozegra zaległy mecz 2 kolejki, gdzie zmierzy się z Piastem. Stawka dla Rakowa jest bardzo duża. Jeśli częstochowianie wygrają to awansują na 1. miejsce w tabeli! Jest na to duża szansa.

Raków po 10 rozegranych meczach ma 20 punktów i zajmuje 4. miejsce w tabeli. Przed Rakowem są lider Pogoń Szczecin, wicelider Legia Warszawa i 3. w tabeli Wisła Płock. Te drużyny rozegrały już po 11 meczów. Pogoń i Legia mają po 21 punktów, a Wisła 20. Jeśli Raków wygra w zaległym meczu to będzie miał 23 punkty i o 2 „oczka” będzie wyprzedzać Pogoń i Legię.

Podopieczni trenera Marka Papszuna są po niedzielnym i bardzo zaciętym spotkaniu w Łodzi, gdzie zremisowali z Widzewem 0:0. Spotkanie zakończyło się remisem, ale Raków miał kilka dobrych okazji do zdobycia bramki. Widzew ratował m.in. słupek czy bramkarz, który bronił w sytuacji sam na sam. Czerwono-niebiescy przed meczem z Piastem muszą poprawić skuteczność…

Przed Rakowem teraz cztery mecze z… czterema ostatnimi drużynami w tabeli. Raków kolejno zmierzy się z Piastem Gliwice (15. miejsce, 11 punktów), Miedzią Legnica (17. miejsce, 5 punktów), Lechią Gdańsk (18. miejsce, 5 punktów) i Koroną Kielce (16. miejsce, 11 punktów). Spotkania z Miedzią (10 października) i Koroną (22 października) odbędą się w Częstochowie, a z Piastem (6 października) i Lechią (15 października) odbędą się na wyjazdach. Raków w tych spotkaniach musi powalczyć o komplet 12 punktów…

MR-K, fot: AK

Piłkarze Rakowa jadą w czwartek do Gliwic walczyć o pozycję lidera PKO BP Ekstraklasy 1
Piłkarze Rakowa jadą w czwartek do Gliwic walczyć o pozycję lidera PKO BP Ekstraklasy 2
Piłkarze Rakowa jadą w czwartek do Gliwic walczyć o pozycję lidera PKO BP Ekstraklasy 3
Piłkarze Rakowa jadą w czwartek do Gliwic walczyć o pozycję lidera PKO BP Ekstraklasy 4
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska