Galeria Jurajska i Politechnika Częstochowska zapraszają na „Piknik Naukowy”

0
91

Organizatorzy imprezy zapraszają na rodzinny „Piknik Naukowy”, który odbędzie się w Galerii Jurajskiej w Częstochowie dnia 10 października (sobota) od godziny 12:00 do 18:00.

Wydarzenie jest kierowane szczególności do wszystkich pasjonatów fizyki, chemii, ekologii, ale także robotyki, a i laik znajdzie tutaj coś dla siebie interesującego. Piknik ma przybliżyć obecnym świat nauki z całą jego wyjątkowością.

Na spotkaniu uczestnicy mogą spodziewać się wielu doświadczeń i eksperymentów, które zaciekawią nie jedną osobę i zarazem pomogą zrozumieć jakimi prawami rządzi się świat. Jest to także okazja dla najmłodszych, aby zobaczyli, że nauka potrafi być dobrą zabawą.

Czego mogą spodziewać się odwiedzający?

Na pewno będzie można zajrzeć do laboratorium małego chemika oraz odbędą się eksperymenty z ciekłym azotem. Będzie można przyjrzeć się najciekawszym doświadczeniom fizycznym, wśród których nie zabraknie lewitacji. Dla fanów śrubek i elektroniki odbędą się pokazy robotów oraz zabawy pneumobilem.

Na „spotkaniu z ekologią” najmłodsi dowiedzą się jakie owady sprzątają planetę oraz będą mogli zobaczyć m.in. sztuczną skórę pochodzenia naturalnego czy model reaktora tlenowego do produkcji mikroorganizmów.

Wydarzenie będzie wypełnione także quizami, łamigłówkami i konkursami z nagrodami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here