fbpx

Piknik rodzinny „Fundusze Europejskie – Nowa Energia” w Częstochowie. Gwiazdą będzie Kamil Bednarek

Już w niedzielę, 17 września w Parku Lisiniec odbędzie się piknik rodzinny „Fundusze Europejskie – Nowa Energia”. Muzyczną gwiazdą wydarzenia będzie Kamil Bednarek. Wstęp jest wolny.

W niedzielę, 17 września pomiędzy godz. 15 a 21 będzie można wspólnie świętować nowe rozdanie funduszy unijnych. Pikniki pod nazwą „Fundusze Europejskie – Nowa Energia” odwiedzą wszystkie subregiony województwa śląskiego. Na początek odwiedzą subregion północny. Stad częstochowianie mogą liczyć na koncert Kamila Bednarka. Tuż przed nim wystąpi lokalny kolektyw hiphopowy – grupa Hurragun. Wstęp jest wolny.

Piknik rodzinny "Fundusze Europejskie – Nowa Energia" w Częstochowie. Gwiazdą będzie Kamil Bednarek 2
Piknik rodzinny Fundusze Europejskie – Nowa Energia.

Atrakcje przygotowali również beneficjenci funduszy europejskich. Wśród nich znajdą się:

Planetarium Śląskie
– warsztaty astronomiczne dla dzieci z konkursami: tworzenie rakiet pneumatycznych, tworzenie lunet do obserwacji słońca.

Bajka Pana Kleksa – warsztaty kreatywne, animacje i zabawy ruchowe:
– Lampiony Skarbnika – poznaj historię ducha kopalni i stwórz własny lampion, którego światło, tak jak światło z lampy skarbnika, ochroni Cię przed niepowodzeniem;
– Tajemnice Węgla – poznaj historię węgla i stwórz zawieszki oraz bransoletki z wykorzystaniem kolorowych koralików oraz pochodnych tego minerału;
– animacje ruchowe z wykorzystaniem plansz Dobble XXL, kręgli oraz rzuty do celu.

Związek Gmin i Powiatów Subregionu Północnego
– strefa kolorowanek,
– strefa malowania twarzy,
– konkurs ekologiczny z drobnymi upominkami,
– wielkoformatowa gra edukacyjna – EKOMANIA Czyste Powietrze,
– plenerowe kółko i krzyżyk.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego
– zadania i łamigłówki przyrodnicze m.in. rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt, tropów zwierząt itp.

Fundacja Dzieci Wuja Toma – dowiedz się, jak możesz pomóc innym, jak działa animaloterapia i jak możesz zostać wolontariuszem.

Stowarzyszenie Impuls:
– Jenga z nagrodami,
– warsztaty „Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności jako szansa na zdobycie nowych doświadczeń oraz kwalifikacji”,
– kącik gier planszowych o tematyce europejskiej (Euroszanse, Time to Move, EU on the Board),
– indywidualne spotkania z konsultantami Eurodesk Polska na temat Funduszy Europejskich, projektów międzynarodowych i krajowych.

Fundacja Przylądek Kreatywności
– warsztat z majsterkowania i modelowania.

Fundacja na zdrowie
– warsztaty z wykładami na temat zdrowego odżywiania i dobrych nawyków żywieniowych.

Z kolei w Strefie atrakcji będzie można skorzystać z symulatora lotów VR, symulatora samochodowego, ze stołów do gier, z wielkoformatowych kolorowanek 3D. Zaplanowano również zajęcia twórcze – malowanie toreb, tworzenie woreczków zapachowych.

W dziale technologicznym uczestników czeka kodowanie i programowanie robotów z klocków Lego oraz warsztaty z projektowania długopisami 3D. Będzie też sadzenie w Eko-strefie połączone z warsztatami z segregacji śmieci.

W Strefie zdrowia, poza badaniami, do wygrania będą ciśnieniomierze, pulsoksymetry, apteczki i termometry elektryczne. Z kolei Strefa dostępności zaprosi m.in. do symulacji wcieleniowych, a w Strefie informacji o Funduszach Europejskich będzie można porozmawiać z ekspertami z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie, Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Referatu Europejskiej Współpracy Terytorialnej, Europe Direct Śląskie.

W niedzielę nie zabraknie również gastronomii i foodtrucków.

mat. UM Częstochowy