fbpx
Strona głównaPolecanePikieta w obronie sądów. Protestowali, bo chcą niezależnych sędziów oraz Polski w...

Pikieta w obronie sądów. Protestowali, bo chcą niezależnych sędziów oraz Polski w Unii Europejskiej

Pikieta w obronie sądów. Protestowali, bo chcą niezależnych sędziów oraz Polski w Unii Europejskiej.

Jak co miesiąc, przed budynkiem sądów częstochowskich odbyła się pikieta w obronie niezawisłości sądów i w obronie zawieszonych w pracy sędziów. Pikiety w Częstochowie każdego 18. dnia miesiąca organizuje częstochowski KOD.

Co miesiąc uczestnicy spotkania protestują pod hasłem “Dość szczucia i szykanowania polskich sędziów”. Co miesiąc protestujący odnoszą się także do najnowszych wydarzeń. Tak było i dziś. Pikietujący odnieśli się więc m.in. do ostatnich postanowień Trybunału Konstytucyjnego mgr Julii Przyłębskiej w sprawie pierwszeństwa prawa polskiego przed unijnym.

Zarówno organizatorzy pikiety, jak i jej uczestnicy widzą w ostatnich decyzjach TK ogłoszonych przez byłego prokuratora stanu wojennego Stanisława Piotrowicza zagrożenie dla polskiej obecności w Unii Europejskiej. Dlatego na dzisiejszej pikiecie można było zobaczyć hasło: “My zostajemy! Praworządność nie ogranicza suwerenności. ale swobodę władzy w łamaniu prawa i obywateli”. Uczestnicy pikiety protestowali pod flagami polskimi i unijnymi.

W sierpniu, także 18, o godzinie 18 spotkają się przed sądami ponownie. Zapowiadają, że będą tam przychodzić aż do skutku, czyli do czasu, gdy w kraju wróci praworządność.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here