fbpx
Strona głównaPolecanePijany prowadził samochód, zatrzymali go policjanci z lublinieckiej drogówki

Pijany prowadził samochód, zatrzymali go policjanci z lublinieckiej drogówki

Aż 2 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, które w Boronowie zatrzymali policjanci z Komendy Powiatowej w Lublińcu. 34-latek prowadził auto, chociaż wcześniej stracił prawo jazdy.

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli w Boronowie. Od razu, gdy tylko uchylił drzwi swojego audi policjanci wyczuli wyraźny zapach alkoholu.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu, przeprowadzone za pomocą alkomatu badanie stanu trzeźwości 34-letniego kierowcy wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. Mieszkaniec gminy Pawonków już stracił uprawnienia do kierowania pojazdami, a za popełnione przestępstwo wkrótce stanie przed sądem. 34-latkowi za jazdę po pijanemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Lubliniecka policja przypomina, że dodatkowo każda osoba wsiadająca za kierownicę na tzw. “podwójnym gazie” musi się liczyć z wysoką karą finansową. Niezależenie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości 5 tysięcy zł. w przypadku osoby, którą na prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu przyłapano po raz pierwszy, oraz co najmniej 10 tysięcy. zł. dla recydywistów. Świadczenia te trafiają na konto Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. To nie koniec. Dodatkową karą jest sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here