fbpx
Strona głównaWiadomościKłobuckPIJANY 22-LATEK TARANOWAŁ MERCEDESEM INNE SAMOCHODY

PIJANY 22-LATEK TARANOWAŁ MERCEDESEM INNE SAMOCHODY

 

Po krótkim pościgu, kłobuccy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, który na drodze wojewódzkiej pomiędzy Grodziskiem a Kłobuckiem, terenowym mercedesem taranował inne samochody. Zatrzymany mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu, a samochód, którym jechał został wcześniej skradziony. Na wniosek kłobuckich śledczych i prokuratora, sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

22-latek, mieszkaniec powiatu częstochowskiego, na drodze wojewódzkiej nr 492, pomiędzy Grodziskiem a Kłobuckiem, terenowym mercedesem taranował inne samochody.

Interwencję rozpoczęło zgłoszenie o kradzieży mercedesa klasy G, który był zaparkowany pod sklepem w miejscowości Grodzisko (gmina Wręczyca Wielka). Z przekazanych informacji wynikało, że skradziony pojazd miał odjechać w kierunku Kłobucka. Wobec tych okoliczności, oficer dyżurny skierował w ten rejon dostępne patrole, zarówno od strony Wręczycy Wielkiej jak i Kłobucka.

Zaraz po odebraniu pierwszego zgłoszenia, dyżurny otrzymał kolejne dotyczące terenowego mercedesa, który na drodze wojewódzkiej nr 492 uderzył w osobowe audi, a następnie, na prostym odcinku drogi, staranował jadące w tym samym kierunku bmw, po czym nie zatrzymał się i odjechał w kierunku Kłobucka.

Niebezpieczna jazda kierowcy mercedesa zakończyła się w Kłobucku, gdzie po wyjechaniu z zakrętu terenówka uderzyła w murowane ogrodzenie jednej z posesji przy ul. Staszica. Po opuszczeniu pojazdu, kierowca zaczął uciekać. Po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę.

Zatrzymanym miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Ustalono, że do Grodziska przyjechał w odwiedziny do swojego kolegi. Mężczyźni razem pili alkohol, po czym 22-latek zauważył, jak pod sklep podjechał terenowy mercedes. Gdy właścicielka wyszła z pojazdu, pijany mężczyzna wsiadł do samochodu i odjechał. Podczas przesłuchania nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania.

Podejrzany już wcześniej wchodził w konflikty z prawem. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zaboru pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia. Na wniosek kłobuckich śledczych i częstochowskiego prokuratora, sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

fot. Śląska Policja.pl

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here