Pijana i bez prawa jazdy uderzyła w zaparkowany samochód

0
1506
pijana

Kierująca Fordem Focusem uderzyła w zaparkowany na chodniku samochód. Kobieta była pijana i dodatkowo nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdem.

pijana 2
Fot. KPP w Kłobucku

Do zdarzenia doszło w niedzielę 18 kwietnia 2021 roku przed godziną 11:00. W Szarlejce (Gmina Wręczyca Wielka) na ulicy Słonecznej, 30-letnia kobieta kierująca Focusem, jadąc w stronę miejscowości Kalej, straciła panowanie nad samochodem i zjechała na chodnik, gdzie uderzyła w prawidłowo zaparkowaną Skode Fabię, w której na szczęście nie znajdowały się żadne osoby.

Przybyły na miejsce zdarzenia patrol drogówki zastał dwa uszkodzone pojazdy i dodatkowo płot jednej z posesji. Jak się okazało, 30-letnia mieszkanka Wręczycy Wielkiej nie posiadała uprawnień do kierowania, a w jej organizmie było aż 1.8 promila alkoholu.

pijana 3
Fot. KPP w Kłobucku

Jej sprawą zajmują się teraz kryminalni z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej.

Za to nieodpowiedzialne zachowanie kobieta odpowie teraz przed sądem. Grozi jej wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policja apeluje by w przypadku widocznych sygnałów, że osoba jest pod wpływem alkoholu, nie pozwolić jej wsiąść za kierownicę pojazdu, lub w momencie kierowania przez taką osobę auta, zadzwonić po odpowiednie służby.

Nie bądźmy obojętni i reagujmy!