fbpx

Piesi w oku ukrytej kamery w Myszkowie

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich pieszych w mieście Myszków drogówka przeprowadziła po raz kolejny działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”.

Aby dokładnie przyjrzeć się relacji kierujący – pieszy, myszkowscy policjanci skorzystali z Ruchomego Stanowiska Dowodzenia z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Policyjna akcja prowadzona była na terenie miasta Myszków, miała ona na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych a także podniesienia ich świadomości z zakresu zagrożeń na drodze.  

Piesi w oku ukrytej kamery w Myszkowie 2

W ramach tych działań mundurowi obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych oraz główne ciągi komunikacyjne. Dzięki wykorzystaniu Ruchomego Stanowiska Dowodzenia z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach mogli nagrywać niebezpieczne zachowania pieszych oraz kierowców, którzy łamali przepisy w tych miejscach. Każde ujawnione wykroczenie zakończyło się upomnieniem.

Mundurowi nałożyli kilkadziesiąt mandatów karnych na pieszych, którzy nadal nie respektują przepisów i przechodzą przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Nie było żadnych pobłażliwości również dla kierowców, którzy popełniali wykroczenia wobec pieszych.

Piesi w oku ukrytej kamery w Myszkowie 3

K KIK