fbpx
Strona głównaPolecanePies przyszedł po pomoc do policjantów

Pies przyszedł po pomoc do policjantów

Pies przyszedł po pomoc do policjantów. Został nakarmiony i napojony. Teraz w schronisku czeka na właścicieli.

[post_gallery]

Błąkającego się przed głównym wejściem do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie czworonoga zauważył przez okno podinsp. Rafał Zemła. Ponieważ na zewnątrz było mroźno, a pies wyglądał na przestraszonego, policjant wspólnie z mł. asp. Kamilem Sowińskim ruszył zwierzęciu z pomocą. Policjanci podzielili się ze zwierzakiem swoim drugim śniadaniem oraz go napoili.

Jak podaje częstochowska KMP, czworonożny gość wyglądał jakby się zgubił. Był zdezorientowany i przestraszony z powodu sytuacji, w której się znalazł. Funkcjonariusze wezwali na miejsce odpowiednie służby i pies trafił do schroniska, gdzie będzie oczekiwał na swojego właściciela.

Policja apeluje:

Jeśli widzisz zwierzę, które potrzebuje pomocy, albo widzisz błąkającego się bezdomnego czworonoga, zadzwoń pod numer alarmowy 997, 986, 112 lub poinformuj służby za pośrednictwem internetowej Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.

Nigdy nie próbuj na siłę łapać obcego psa. Jeśli nasze zachowanie go wystraszy, broniąc się, może nam zrobić krzywdę. Nie przepędzajmy też bezdomnych psów. Może się okazać, że zbłąkana suka opiekuje się w pobliżu swoimi szczeniakami. Reagujmy zwłaszcza teraz, gdy temperatura na zewnątrz grozi im zamarznięciem.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here