Pierwszy sparing i wygrana dla Rakowa

W pierwszym sparingu przed nadchodzącym sezonem w LOTTO Ekstraklasie częstochowski Raków pokonał w sobotę, 22 czerwca 3:0 Stal Mielec.

Meczem kontrolnym z trzecią drużyną minionego sezonu w Nice 1 Lidze częstochowianie zwieńczyli tygodniowy obóz przygotowawczy w Woli Chorzelowskiej.

Wynik meczu już w 8. minucie otworzył Szymon Lewicki. Tuż po przerwie na 2:0 podwyższył Jakub Apolinarski, który wykorzystał podanie Piotra Malinowskiego. Ostatnia bramką padła dzięki akcji nowego duetu częstochowskiego zespołu. Andrija Luković dograł piłkę do Emira Azemovicia, który bez problemu umieścił ją w siatce.

W sparingu ze Stalą Mielec zagrali wszyscy nowi piłkarze Rakowa łącznie z ostatnim nabytkiem, czyli Rusłanem Babenko. 26-letni środkowy pomocnik związał się z częstochowskim klubem do czerwca 2020 z możliwością przedłużenia kontraktu o kolejne dwa lata.  Jego pierwszym klubem był miejscowy Dnipro. Grał też dla Wołynia Łuck, Zorii Ługańsk oraz FK Bodø/Glimt. W sezonie 2018/2019 reprezentował barwy Czernomorca Odessy. Babenko grał też w młodzieżowych reprezentacjach Ukrainy, zaliczając łącznie 41 meczów dla kadry.

Raków Częstochowa – Stal Mielec 3:0 (1:0)

Raków (I połowa): Gliwa – Piątkowski, Petrasek, Kasperkiewicz (18. Szymonowicz), Kun, Schwarz, Sapała, Bartl, Domański, Nouvier, Lewicki

Raków (II połowa): Gliwa (56. Górski) – Szymonowicz, Petrasek (56. Kasperkiewicz), Azemović, Malinowski, Sapała (56. Ślęzak), Babenko, Domański (56. Pavlas), Apolinarski, Luković, Musiolik