Pierwszy sparing i sześć goli Skry

W pierwszym meczu kontrolnym w tym roku Skra pokonała w Krakowie drużynę Hutnika 6:3.

Hutnik to solidny rywal – lider czwartej grupy III ligi, czyli zespół, z którym Skra może grać w przyszłym sezonie o II-ligowe punkty. Nasz zespół zaprezentował się jednak z dobrej strony zwyciężając 6:3. Drużyny grały jednak w nietypowy sposób, bo trzy razy po 40 minut.

Po pierwszej tercji był remis 2:2, w drugiej Skra strzeliła trzy gole tracąc jednego, a w ostatnich 40 minutach wynik ustalił Dominik Marek zdobywając szóstą bramkę dla Skry.

W Skrze testowany był Szymon Kobusiński. 20-letni obrońca (może też grać jako pomocnik) z Garbarni Kraków. W trzeciej części w bramce Skry stanął Mateusz Kos, który trenuje przy Loretańskiej, ale nie podpisał jeszcze kontraktu.

Już w środę kolejny sparing. Skra zmierzy się w nim z Wartą Działoszyn. Mecz o godz. 18 na na stadionie przy ul. Loretańskiej.

Hutnik Kraków – Skra Częstochowa 3:6 (2:2, 3:5)

Bramki dla Skry: Nowak 6., 51., 54., Nocoń 40., Siwek 77., Marek 81.

Skład Skry: Krzczuk – Skowron, Poprawa, Holik, Tomczyk – Kobusiński, Olejnik, Zalewski, Kieca – Nocoń – Nowak. II tercja: Biegański – Gerega, Mastalerz, Błaszkiewicz, Obuchowski – Napora, Musiał, Ogłaza, Kowalczyk, Marek – Siwek oraz Kos, Rogala i Gołębiowski.