fbpx
Strona główna Polecane Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że mamy pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Chorym jest mężczyzna mieszkający w województwie lubuskim. Przewieziono go do szpitala w Zielonej Górze.


Rodzina chorego i wszystkie osoby, które miały z nim w ostatnim czasie kontakt zostały poddane 14-dniowej kwarantannie domowej.
Ministerstwo Zdrowia nie podało wieku chorego, ale wiadomo, że mężczyzna niedawno przyjechał do kraju z Niemiec. Ponieważ zaraz po przyjeździe źle się czuł, niemal od razu zgłosił się do lekarza. Miał objawy podobne do grypy.
Jak poinformował na specjalnej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski, pacjent obecnie czuje się dobrze. Minister zdrowia zapewnił, że w tym pierwszym przypadku wszystko przebiegło sprawnie i zgodnie z procedurami.
W sumie do dzisiaj w Polsce w związku z koronawirusem około 70 osób jest hospitalizowanych i ponad 500 poddanych kwarantannie. Liczby te będą się zmieniać, bo sytuacja, jak potwierdził Łukasz Szumowski, jest dynamiczna.
Minister zaapelował o zachowanie spokoju. Przypomniał o zachowanie podstawowych zasad higieny, czyli na przykład częstym myciu rąk. Zalecił, aby w sytuacji, gdy czujemy się źle, mamy kaszel i katar, powstrzymać się od kontaktów z innymi.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here