fbpx
Strona głównaEkologiaPGNiG pomoże mieszkańcom województwa śląskiego w uzyskaniu dotacji w ramach programu „Czyste...

PGNiG pomoże mieszkańcom województwa śląskiego w uzyskaniu dotacji w ramach programu „Czyste powietrze”

PGNiG pomoże mieszkańcom województwa śląskiego w uzyskaniu dotacji w ramach programu „Czyste powietrze”. PGNiG Obrót Detaliczny przy współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ruszył z pierwszym etapem programu „Prosto po czyste powietrze”.

Jak przekazała spółka, jej eksperci zapewnią doradztwo i pomoc przy ubieganiu się o dotację z rządowego programu „Czyste Powietrze” oraz uzyskaniu lub zmianie warunków przyłączenia do sieci gazowej.

PGNiG podkreśla, że uruchomienie programu „Prosto po czyste powietrze” w województwie śląskim jest związane z lokalną uchwałą antysmogową, w myśl której pierwsze regulacje ekologiczne, dotyczące między innymi konieczności likwidacji źródeł ciepła starszych niż 10 lat lub nieposiadających tabliczek znamionowych, wchodzą w życie już od pierwszego stycznia 2022 roku.

– Aby skorzystać z programu „Prosto po czyste powietrze”, wystarczy się zgłosić do jednego ze stacjonarnych Biur Obsługi Klienta lub mobilnego Punktu Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny w województwie śląskim – przekazano w komunikacie spółki.

Przypominamy, że w ramach projektu „Czyste Powietrze” można otrzymać dofinansowanie na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here