Pewna wygrana Rakowa w ostatnim sparingu w Turcji

Piłkarze Rakowa Częstochowa udanie zakończyli zgrupowanie w tureckim Belek. W trzecim i ostatnim sparingu pokonali ukraińskie SK Dnipro-1 aż 4:1. W sobotę częstochowianie wracają do domu, a 11 lutego w Grodzisku Wielkopolskim rozegrają pierwszy mecz rundy wiosennej z Wartą Poznań.

Od 20 stycznia częstochowianie przebywali w tureckim Belek, gdzie szlifowali formę przed rozpoczęciem rundy wiosennej w PKO BP Ekstraklasie. Drużyna trenera Dawida Szwargi rozegrała 3 z 4 zaplanowanych meczów kontrolnych. Nie odbył się sparing ze słoweńskim NK Maribor.

Czerwono-niebiescy przegrali ze słoweńską NS Mura 1:2 i z bułgarskim Łudogorcem Razgrad 1:3. W ostatnim meczu kontrolnym, który był jednocześnie próbą generalną przed ligowym meczem z Wartą Poznań, Raków zmierzył się z ukraińskim SK Dnipro-1. Spotkanie było zamknięte i nie była z niego prowadzona transmisja. Raków wygrał 4:1 prowadząc do przerwy 3:1. Bramki dla Rakowa zdobyli: Ante Crnac, Jean Carlos, Bartosz Nowak i Dawid Drachal. Raków strze lił szybko gole w 4. i 17. minucie. Rywale zniwelowali straty w 38. minucie, ale minutę przed przerwą było już 3:1 dla czerwono-niebieskich. Wynik meczu w 69. minucie ustalił Drachal.

Piłkarze Rakowa w sobotę kończą zgrupowanie i wracają do Polski. Ostatni tydzień przed ligą będą przygotowywać się w „krajowych” warunkach.

Pierwszy mecz rundy wiosennej Raków rozegra 11 lutego w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań. Podobnie było w poprzednim sezonie. Raków pierwszy ligowy mecz w 2023 roku też rozegrał w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W obecnym sezonie częstochowianie zremisowali w 3. kolejce z Wartą Poznań przy ul. Limanowskiego 2:2. Kibice Rakowa wierzą, że Raków w końcu wygra z Wartą i będzie cieszyć się z 3 punktów wywalczonych z drużyną trenera Dawida Szulczka.

Raków nie podał w swoich mediach w jakim składzie zagrał sparing z SK Dnipro-1.