fbpx
Strona głównaPolecanePark Wodny już gotowy, ale na jego otwarcie musimy poczekać

Park Wodny już gotowy, ale na jego otwarcie musimy poczekać

Park Wodny już gotowy, ale na jego otwarcie musimy poczekać.

Obiekt przy ul. Dekabrystów jest już praktycznie gotowy. W środku i na zewnątrz prowadzone są już ostatnie, można powiedzieć kosmetyczne prace porządkowe. Z zabawą na basenie częstochowianie będą musieli jednak poczekać.

Park Wodny już gotowy, ale na jego otwarcie musimy poczekać 1

Do 15 września wykonawca generalny robót ma czas na uzyskanie wszelkich niezbędnych pozwoleń, w tym pozwolenia na użytkowanie obiektu – mówi Michał Konieczny – naczelnik Wydziału Inwestycji UM Częstochowa. – Obecnie na terenie inwestycji trwają prace tak zwane „odbiorowe”. Wykonawca jest już po inspekcji sanepidu, trwa odbiór gmachu przez straż pożarną. Po uzyskaniu tych pozwoleń będzie można wystąpić do nadzoru budowlanego o dopuszczenie obiektu do użytkowania.

Jak dowiedzieliśmy się w magistracie, niecki basenu są napełnione wodą, całość jest wysprzątana i przygotowana na przyjęcie pierwszych amatorów kąpieli.

Do końca września potrwa jeszcze wyposażanie obiektu. Dostawcy mają dostarczyć ostatnie elementy brakującego wyposażenia aquaparku.

Co do terminu otwarcia obiektu, to będzie on ustalony po zakończeniu odbiorów, procesu wyposażania obiektu i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie – informuje rzecznik prasowy miasta Włodzimierz Tutaj. – Prawdopodobnie będzie to październik, ale władze miasta ostateczną decyzję o terminie inauguracji działalności Parku Wodnego podejmą po analizie aktualnej sytuacji epidemiologicznej w mieście.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska