fbpx

Policja przejęła papierosy, tytoń i alkohol bez akcyzy

Funkcjonariusze z częstochowskiej komendy zabezpieczyli blisko 120 litrów spirytusu, 30 kg krajanki tytoniowej oraz papierosy w liczbie ponad 5,5 tysiąca sztuk. Przejęty towar nie posiadał polskich znaków akcyzy. Mężczyzna, u którego znaleziono kontrabandę usłyszał zarzuty.

Częstochowscy kryminalni zabezpieczyli prawie 120 litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia, 30 kg krajanki tytoniowej oraz przeszło 5,5 tysiąca sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. W sprawie zatrzymano częstochowianina, który jak się okazało, nielegalnym procederem zajmował się od dłuższego czasu. Za popełnione przestępstwa grozi mu pozbawienie wolności do lat 3 i wysoka kara finansowa.

Mężczyzna zatrzymany został na terenie powiatu częstochowskiego przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej. Część kontrabandy przewoził samochodem osobowym, zaś resztę nielegalnego towaru stróże prawa znaleźli w jego mieszkaniu. Jak oszacowali śledczy wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wynosi prawie 40 tysięcy złotych.

red. mat. Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Czytaj także: Obchody Święta Wojska Polskiego 2023. Pikniki z udziałem żołnierzy w Kochanowicach i Olsztynie