Outlet – jakość w niższej cenie

0
485

 

Wykończenie lub remont mieszkania może być przysłowiową studnią bez dna. Można zaoszczędzić kupując płytki, ceramikę lub armaturę w outletach konkretnych marek czy salonów wyposażenia.

Ile kosztuje wykończenie i wyposażenie mieszkania? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Można odnieść wrażenie, że górna granica budżetu nie istnieje – zwłaszcza, jeśli nie zadowala nas wzornictwo i gatunek artykułów z marketów budowlanych. Jest jednak sposób na pogodzenie jakości z designem i rozsądnymi wydatkami. Wykończenie czy nawet remont mieszkania lub domu może stać się przysłowiową studnią bez dna. To inwestycja na lata, zwłaszcza jeśli mówimy o pracach w kuchni bądź łazience, które wymagają znacznych środków finansowych. Na szczęście możemy trochę zaoszczędzić na etapie wyboru płytek, ceramiki czy armatury – pomogą nam w tym outlety, które często oferują szeroki wybór płytek dobrej jakości ale w niższej cenie.

Outlet – czyli co?

Choć słowo outlet pierwotnie miało nieco inne znaczenie, dziś używane jest głównie w kontekście towaru pochodzącego z końcówek serii, nadwyżek produkcyjnych i kolekcji z ubiegło sezonu. Mogą być to także produkty o nietypowym rozmiarze, rozmiarach albo opakowaniach zastępczych. Na tym jednak oferta się nie kończy. W outletach można znaleźć prawdziwe okazje. Zdarzają się wysokogatunkowe płytki i ceramika, które z wielu powodów nie zostały sprzedane. To w pełni wartościowy asortyment, nierzadko zaprojektowany przez utalentowanych designerów dla uznanych marek, który w tak atrakcyjnej cenie można kupić tylko w outlecie.

Różnica w gatunku

Poza produktami pochodzącymi z poprzednich sezonów, w ofercie outletowej często pojawiają się płytki, których marek nie wyprzedał. Nie oznacza to wcale, że są one gorsze, są tańsze. Jest to spowodowane różnego rodzaju przyczynami, które nie wpływają na jakość wyrobu. W praktyce oznaczy to, że np. w przypadku płytek ceramicznych, może pojawić się zmiana w wybarwieniu – płytki mają plamki bądź niejednolity kolor. Takie płytki mogą być jednak z powodzeniem wykorzystane w różnych pomieszczeniach takich jak garaże czy pomieszczenia gospodarcze. Zdarzają się także płytki, których odcień jest minimalnie inny od katalogowego – i taka partia również trafia do sprzedaży po obniżonej, outletowej cenie.

W outlecie możemy znaleźć też płytki, które w produkcji odznaczały się poprawnymi parametrami, a których wady pojawiły się w procesie dalszej obróbki. W takim przypadku może zdarzyć się, że są nierównomiernie wypolerowane, albo mimo rektyfikacji różnią się rozmiarem od pozostałych partii np. nie zachowują ostrych krawędzi. Tego rodzaju odstępstwa, które producent określa mianem defektu, dla kupującego nie muszą być wcale problematyczne. W niektórych wnętrzach minimalnie różniące się od siebie płytki doskonale się obronią – a przy zastosowaniu szerszej fugi niewielkie różnice w rozmiarze wizualnie znikną. Decydując się jednak na zakup płytek II gatunku warto zachować jednak większy zapas – pozwoli nam to na przeselekcjonowanie poszczególnych sztuk i wybranie tych, które odstępują od normy w najmniej znaczący sposób. Nawet najbardziej renomowani producenci nie są wstanie zachować identyczności wszystkich partii produktów – dlatego kompletując wyposażenie warto zajrzeć do outletów. Tym bardziej, że niejednokrotnie różnice między I a II gatunkiem są niewielkie, a różnica w cenie może być naprawdę spora.

Decydując się na zakupy w outletach do wyboru mamy szeroką ofertę sklepów, które wręcz prześcigają się w obniżkach walcząc o klienta oferując ceramikę znanych producentów np. Ceramika Color, Opoczno, Cerrad, Stargres, Ceramika Limone, Ceramika Końskie,Tubądzin, płytki importowane włoskie i hiszpańskie. Takie marki znajdziemy w Outlecie płytek przy Krakowskiej 87 w Częstochowie. Tam oferta stale jest poszerzana o nowe wzory. Ceny płytek rozpoczynają się już od 9.99 zł.

Wszystkie produkty dostępne na miejscu a oprócz płytek typowo outletowych sprowadzić można na zamówienie płytki z bieżących kolekcji polskich producentów w atrakcyjnych cenach, a nawet uzyskać rabat.
W outlecie przy Krakowskiej możemy dokładnie obejrzeć, dotknąć i podjąć racjonalną decyzję o zakupie.

Korzystanie z outletów, także tych z płytkami, stanowi bardzo popularne rozwiązanie. Pełnowartościowe produkty i artykuły o niewielkich wadach sprzedawane po obniżkach sięgających czasami kilkudziesięciu procent kuszą klientów. Ekskluzywne marki stają się dzięki temu dostępne dla każdego, ale powodów do odwiedzania ouletów jest znacznie więcej. W ich asortymencie znajdziemy także unikatowe produkty, które nie są dostępne w regularnej sprzedaży w salonach. Dlatego warto zapoznać się z ich wyposażeniem i przekonać się, jak niewielkim kosztem możemy stworzyć wyjątkowe i niepowtarzalne wnętrze.

(p.s-b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here