fbpx
Strona głównaBiznesOtwarte spotkanie poświęcone pomysłom na zagospodarowanie Doliny Warty

Otwarte spotkanie poświęcone pomysłom na zagospodarowanie Doliny Warty

Otwarte spotkanie, poświęcone pomysłom na jak najkorzystniejsze zagospodarowanie Doliny Warty, odbędzie się 10 sierpnia o godz. 16 w Szkole Podstawowej nr 27 przy ul. Rozdolnej 5. Będzie ono okazją, by zgłaszać swoje sugestie w tej kwestii i zadawać pytania.

Chodzi o to, aby wspólnie poszukać pomysłów na zagospodarowanie Mirowskiego Przełomu Warty w sposób przemyślany, biorący pod uwagę wartość przyrodniczą i estetyczną tego terenu oraz jego potencjalne funkcje społeczne.

Jest to realizacja deklaracji, które padały od momentu, gdy zapowiedziano wypracowanie koncepcji przyszłego sposobu użytkowania i przeznaczenia Doliny Warty. Stworzenie takiej koncepcji miasto zleciło fachowcom – pracowni/fundacji ,,Krajobrazy”, zajmującej się architekturą krajobrazu w połączeniu z promowaniem dobrych praktyk dbania o przestrzeń i tereny zielone.

Dla samej fundacji bardzo istotne jest zaangażowanie społeczności lokalnej w debatę o kształcie i sposobie zagospodarowania tego obszaru. Od początku podkreślano, że opracowany przez specjalistów projekt przejdzie konsultacje społeczne – i to właśnie się dzieje.

Przy okazji spotkania prasowego poświęconego całemu przedsięwzięciu, konieczność zapewnienia częstochowiankom i częstochowianom możliwości wypowiedzenia się na ten temat akcentował też prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.

Spotkanie – wpisujące się w ducha miejskiego programu ,,CzęstoZielona” – będzie zorganizowane w środę, 10 sierpnia, o godzinie 16 w Szkole Podstawowej nr 27 przy ul. Rozdolnej 5.

LN/UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -