fbpx

Wizyta Premiera RP w Truskolasach i uroczyste otwarcie boiska piłkarskiego

Gmina Wręczyca Wielka zaprasza na wielkie otwarcie boiska do piłki nożnej mieszczącego się przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach. Końcowy efekt budowy sprawdzał dzisiaj Premier RP Mateusz Morawiecki.

Ponad dwa lata temu do Szkoły Podstawowej w Truskolasach przyjechał z wizytą Premier Mateusz Morawiecki i w czasie spotkania z zaproszonymi gośćmi obiecał, że powstanie tutaj nowoczesne boisko do piłki nożnej. Planowany obiekt miał kosztować około 2 milionów złotych, z czego połowę obiecał sfinansować Premier z rezerwy celowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W końcu po zebraniu brakującej drugiej połowy kosztów inwestycji można było przystąpić do realizacji zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa boiska do piłki nożnej w Truskolasach”.

Nowoczesne boisko do piłki nożnej o całkowitych wymiarach 90 metrów na 60 metrów, pole bramkowe 18,32 m x 5,50 m, bramki 7,32 m x 2,44  m (obiekt mieści się na powierzchni 5400m2) powstało przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach i będzie przeznaczone do całorocznego użytkowania.

Dziś odbędzie się uroczyste otwarcie nowego obiektu, na które zaprasza Gmina Wręczyca Wielka. Festyn rozpocznie się o godzinie 16:00 od przywitania gości, a dopiero po tym nastąpi dalsza część artystyczna, z czego głównym wydarzeniem będzie mecz inauguracyjny piłki nożne Drużyny Kuby Błaszczykowskiego z Drużyną Wójta Gminy Wręczyca Wielka Tomasza Osińskiego. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:30.

Festyn zakończy zabawa taneczna poprowadzona przez DJ Damiana Banasiaka.

Trzeba również wspomnieć, że z okazji otwarcia nowego boiska, dzisiaj do Truskolas po raz drugi z wizytacją przyjechał Premier Mateusz Morawiecki obejrzeć końcowy efekt prac.

plan festynu
fot. UG we Wręczycy Wielkiej