fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaKultura i rozrywka"Oszustka" w Kłobucku. O swojej debiutanckiej powieści opowie Aleksandra Śmigielska

„Oszustka” w Kłobucku. O swojej debiutanckiej powieści opowie Aleksandra Śmigielska

12 maja w Bibliotece Publicznej Gminy Kłobuck odbędzie się spotkanie z Aleksandrą Śmigielską. Kłobucczanka opowie o swojej debiutanckiej powieści „Oszustka”.

Aleksandra Śmigielska z pochodzenia jest kłobucczanką. Z wykształcenia jest lekarką weterynarii, po godzinach „kryminalistką”. Wielokrotnie nagradzano ją w konkursach organizowanych m.in. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu i Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda. Warsztat pisarski doskonaliła pod okiem Katarzyny Bondy, Wojciecha Chmielarza, Łukasza Orbitowskiego i Marty Guzowskiej. Podkreśla, że kocha las i matematykę.

Jako pisarka zadebiutowała thrillerem „Oszustka”, który ukazał się nakładem wydawnictwa Znak. Z bohaterką powieści Śmigielską łączy zawód oraz kot. Szczęśliwie nic więcej.

"Oszustka" w Kłobucku. O swojej debiutanckiej powieści opowie Aleksandra Śmigielska 1
„Oszustka”

Tak autorka pisze o swojej debiutanckiej powieści: Co, jeśli sprawianie wrażenia, że jest się kimś innym niż w rzeczywistości, to jedyny sposób na przetrwanie? Jak wygląda życie osoby, która stale gra? Która tak bardzo dopasowała się do wymogów otoczenia, że zgubiła siebie? I czy o „prawdziwym ja” faktycznie można zapomnieć?„Oszustka” to opowieść o tym, że każdy z nas ma dwie twarze: tę, którą pokazuje światu, i tę, którą zwykło się uważać za prawdziwą. O tym, co się dzieje, jeśli są one diametralnie różne. I o tym, co się może wydarzyć, gdy oba światy się zderzają.

-Aż trudno uwierzyć, że to debiut! Zaskakujący, przejmujący, niepokojący. Świetny thriller!Magdalena Majcher: Nieszablonowy, nieoczywisty thriller psychologiczny, który porywa czytelnika już od pierwszego zdania. Powiew świeżości na rynku wydawniczym. Polecam!- recenzuje Wojciech Chmielarz.

-„Oszustka” to thriller napisany tak, że nie sposób się od niego oderwać, a zakończenie sprawia prawdziwą czytelniczą ucztę. Jeśli to jest debiut, to ja czekam na więcej! Drodzy Czytelnicy, polecam Wam serdecznie „Oszustkę”, a autorce gratuluję stworzenia fantastycznej historii – zaznacza Alicja Sinicka.

A Marta Guzowska dodaje: Już po przeczytaniu pierwszych zdań wiedziałam, że nie odłożę tej książki, dopóki nie poznam zakończenia.

Spotkanie z autorką odbędzie się w piątek, 12 maja w Bibliotece Publicznej Gminy Kłobuck (ul. Okólna 3). Początek o godz. 18. Wstęp jest wolny.

red.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -