Oszukali seniorów, szuka ich policja

0
255
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komenda Miejska Policji w Częstochowie poszukuje oszustów, którzy wykorzystując tzw. “metodę na policjanta” oszukali i okradli dwie seniorki mieszkające w powiecie częstochowskim.

Oszukali seniorów, szuka ich policja 1
OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Poszkodowane to mieszkanki Olsztyna i Hutek. W obu przypadkach przestępcy działali w ten sam sposób: telefonowali do starszych osób z informacją o wypadku z udziałem ich dzieci. Pomóc synowi czy córce w załatwieniu spraw związanych z rzekomym wypadkiem miał policjant, który miał się zjawić w domu seniorek. Oszukane osoby miały, na prośbę “dzieci” wręczyć “policjantowi” gotówkę. Każda z oszukanych seniorek straciła ponad 20 tys. złotych. Policja podejrzewa, że w podobny sposób oszuści mogli okraść lub usiłowali oszukać inne osoby.
Funkcjonariusze proszą o pomoc każdego, kto ma jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzeń, bądź rozpoznaje osoby z portretów pamięciowych o kontakt z KMP w Częstochowie lub z najbliższą jednostką policji.
Osoby, które rozpoznają sprawców z portretów pamięciowych proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie z Wydziałem PPM tel. 34 369 14 12 lub z prowadzącym sprawę nadkom. Robertem Wilkiem tel. 34 369 11 81.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here