fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeOrkiestra częstochowskiej Filharmonii zagra w Portugalii

Orkiestra częstochowskiej Filharmonii zagra w Portugalii

 

Już za niecały miesiąc Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej wyruszy w koncertową podróż do Portugalii. We współpracy z agencją impresaryjną Darcos Associação Cultural, mającą siedzibę w Lizbonie, zaplanowano dwa koncerty: 2 lutego 2019 w Teatro-Cine w Torres Vedras oraz 3 lutego 2019 w prestiżowej sali Centro Cultural de Belém w Lizbonie.

Orkiestra zagra na portugalskich scenach w kooperacji z tamtejszymi muzykami – za pulpitem dyrygenta stanie Nuno Côrte-Real, który poza działalnością dyrygencką należy do grona najbardziej znanych współczesnych portugalskich kompozytorów – w programie koncertu znajdzie się jego kompozycja Rock. Z kolei solistą III Koncertu fortepianowego d-moll op. 30 Siergieja Rachmaninowa będzie Raúl de Costa. Pianista młodego pokolenia ma już na swoim koncie liczne sukcesy – nagrody na portugalskich i międzynarodowych konkursach oraz koncerty i recitale w różnych miejscach świata.

Z myślą o melomanach, którym nie będzie dane uczestniczyć w tych wydarzeniach, Filharmonia przygotowała wyjątkowy koncert: w pełnej wyjazdowej obsadzie i w tym samym programie koncertowym artyści zaprezentują się na scenie Filharmonii Częstochowskiej 25 stycznia 2019 roku. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej poprowadzi Nuno Côrte-Real, przy fortepianie Raúl de Costa.

(Filharmonia Częstochowska)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -