Cezary Stolecki – częstochowski operator filmowy otrzymał Nagrodę Vilko Filača

0
155

W tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Muzyki Küstendorf nagrodę za najlepsze zdjęcia otrzymał Cezary Stolecki, częstochowski operator filmowy.

Jak co roku w styczniu w serbskiej miejscowości Küstendorf (znanej także jako Drvengrad) odbył się Międzynarodowy Festiwal „Küstendorf Film and Music Festiwal”, którego założycielem i organizatorem jest Emir Kusturica. Ze względu na pandemię Festiwal odbył się w formie online.

O miano najlepszego konkurowały ze sobą filmy fabularne, przedstawienia muzyczne oraz filmy krótkometrażowe. Główną nagrodą w festiwalu jest „Złote Jajo”, ale uczestnicy otrzymują także wyróżnienia. W tym roku za najlepsze zdjęcia Nagrodę Vilko Filača (nieżyjącego już słoweńskiego operatora filmowego, współpracującego z reżyserem Emirem Kusturicą) otrzymał Cezary Stolecki.

Cezary Stolecki został doceniony za zdjęcia w krótkometrażowym filmie „Home Sweet Home” w reż. Agaty Puszcz, wyprodukowanym przez Studio Munka. Dodatkowo Cezary był prezentowany w Częstochowie w ramach miejskiego projektu „Twarze Przyszłości”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here