Olsztyn będzie miastem. A co z nazwą?

0
883
Olsztyn

Według rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, od nowego roku Gmina Olsztyn odzyska prawa miejskie. Jest też plan zmiany nazwy Gminy.

Dzięki staraniom włodarzy Gminy Olsztyn, poparciu Rady Gminy oraz poparciu mieszkańców (z 1173 głosów, 657 głosów „ZA” przywróceniem praw miejskich), zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów, Olsztyn będzie jednym z 10 miejscowości, które od 1 stycznia 2022 roku otrzymają prawa miejskie.

Jak podkreśla Wójt Gminy Tomasz Kucharski, wiadomość ta jest spełnieniem wieloletnich starań o przywrócenie praw miejskich. Osiągnięcie celu nie było łatwe, ponieważ wymagane procedury są trudne, ale jak widać do spełnienia, dlatego tym bardziej cieszy wszystkich decyzja Rady Ministrów.

„Bardzo się cieszymy, że udało się nam dopiąć celu, bo procedura jest skomplikowana ze względu na konieczność przeprowadzenia konsultacji społecznych” – mówi Wójt Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski.

Następny krok, jaki Gmina chce zrobić to zmiana nazwy miejscowości na „Olsztyn Jurajski”. Celem takiej decyzji jest wyeliminowanie nieporozumień i problemów, jakie mogą wyniknąć po 1 stycznia 2022 roku, ponieważ na Mazurach znajduje się już jedno miasto Olsztyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here