fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaOKF za niespełna dwa tygodnie wznawia seanse, CinemaCity jeszcze nie zdecydowało

OKF za niespełna dwa tygodnie wznawia seanse, CinemaCity jeszcze nie zdecydowało

Na 22 czerwca wznowienie seansów w Kinie „Iluzja” zapowiada Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie. CinemaCity „Wolność” i „Galeria Jurajska” na razie zamknięte. Dyrekcja multikin nie podjęła decyzji o ewentualnym rozpoczęciu projekcji. Na stronie internetowej kino prosi widzów o cierpliwość i wyjaśnia, że sprawdza wszystkie szczegóły związane z ponownym otwarciem sal kinowych.„Iluzja” zaczyna skromnie od dwóch seansów dziennie. Jako pierwsze OKF pokaże obrazy: „Sala samobójców. Hejter” oraz „Kult” – film poświęcony znanemu zespołowi i jego liderowi Kazikowi Staszewskiemu. Pierwszy film będzie wyświetlany o godzinie 20.30, a drugi – o 17.30. W kolejnych dniach kino zamierza pokazać filmy: „Andre Rieu, czyli 70 lat młodości” oraz „Gauguin na Thaiti” z cyklu „Wielka sztuka na ekranie”.

OKF będzie funkcjonować na nowych, wymuszonych rygorem sanitarnych zasadach. Jak zapewnia dyrekcja kina, pracownicy OKF zrobią wszystko, aby seanse były bezpieczne dla widzów. Zgodnie z zaleceniami sala kinowa będzie wypełniona jedynie w połowie, a po każdym seansie pomieszczenie zostanie dokładnie wietrzone. Odkażane mają być regularnie fotele, poręcze, klamki i wszelkie inne powierzchnie, z którymi mogę mieć kontakt widzowie.
Kino przypomina widzom o obowiązku nakładania maseczek i prosi, aby w miarę możliwości bilety były zamawiane online, a należność regulowana kartą, a nie gotówką.

Pozostałe kina w Częstochowie na razie są zamknięte. CinemaCity w całej Polsce nie wznawia, jeszcze pracy. Na swojej stronie internetowej firma zapowiada, że gdy podjęta zostanie decyzja o ponownym otwarciu sal kinowych, od razu poinformuje o niej widzów.

(Fot. OKF)

- Advertisment -spot_img

Popularne