fbpx
Strona głównaPolecaneOgródki kawiarniane w Częstochowie będą mogły funkcjonować cały rok, tak zdecydował samorząd....

Ogródki kawiarniane w Częstochowie będą mogły funkcjonować cały rok, tak zdecydował samorząd. Ma to pomóc gastronomii, która ucierpiała w trakcie pandemii

Ogródki kawiarniane, które ustawiają latem częstochowscy restauratorzy będą mogły funkcjonować także zimą. Miasto wydało nowe rozporządzenie w tej sprawie. Ma ono pomóc gastronomii odrobić straty spowodowane przez pandemię.

Nowe przepisy pozwolą poszerzyć właścicielom firm gastronomicznych powierzchnię lokali o tzw. samonośne konstrukcje także w miesiącach zimowych.

Główna zmiana w stosunku do poprzednio obowiązującego zarządzenia z czerwca 2019 roku, to dopuszczenie tworzenia ogródków gastronomicznych w formie konstrukcji samonośnych o charakterze całorocznym – czyli takich, które będą mogły funkcjonować nie tylko w miesiącach letnich, ale i zimą. Jak tłumaczy miasto, ma to umożliwić właścicielom lokali dysponowanie powiększoną w ten sposób przestrzenią przez cały rok, a przez to ułatwić odrabianie strat po okresie lockdownu, na które przedsiębiorcy z tego sektora skarżą się w całym kraju

Przy okazji miasto porządkuje kwestię usytuowania kawiarenek letnich w Alejach. Zgodnie z nowymi przepisami ulokowane mają być w jednej linii – zgodnie z wyznaczoną w załącznikach do nowego zarządzenia tzw. „obowiązującą linią lokalizacji ogródków”.
Jeśli restaurator zdecyduje się na postawienie takiego ogródka konstrukcja ta będzie musiała spełnić określone w zarządzeniu wymogi estetyczne, a ich wielkość i kształt nie mogą ograniczać ruchu pieszych.

Zgodnie z przepisami, restauratorzy będą mieli czas do końca marca 2022 roku, aby dostosować aranżacje i funkcjonowanie swoich ogródków do zasad określonych w wydanym zarządzeniu.

W obecnym sezonie kawiarenki funkcjonować będą zgodnie z wcześniejszymi przepisami.
Zarządzenie będzie obowiązywać do 31 grudnia 2024 roku. Potem miasto oceni, czy zdały egzamin i podejmie decyzję o ewentualnym przedłużeniu obowiązywania przepisów lub o ewentualnej korekcie.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here