fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaTeatrOgłoszono I Powiatowy Konkurs na prezentację multimedialną „Wszystko o Teatrze im. Adama...

Ogłoszono I Powiatowy Konkurs na prezentację multimedialną „Wszystko o Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie”

Celem konkursu jest propagowanie historii i wiedzy o Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Wydarzenie skierowane jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Organizatorem konkursu jest VIII LO Samorządowe w Częstochowie. I Powiatowy Konkurs dla Uczniów na prezentację multimedialną „Wszystko o Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie” odbywa się pod patronatem dyrektora instytucji Roberta Dorosławskiego.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez uczniów pod opieką nauczyciela prezentacji multimedialnej, będącej uczniowską interpretacją tematu. Należy podać wykorzystane źródła. Prezentacja może być wykonana w dowolnym programie np. Power Point, prezi.com, kizoa.com czy storyjumper.com. Powinna zawierać maksymalnie 40 slajdów.

Celem powiatowego konkursu jest promocja historii regionu, propagowanie historii i wiedzy o Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, kształcenie i rozwijanie zainteresowań kulturalnych dzieci i młodzieży, rozwijanie umiejętności korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych przez uczniów oraz rozwijanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji.

Konkurs rozegrany zostanie w dwóch kategoriach. W pierwszej wezmą udział uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych, w drugiej – przedstawiciele szkół ponadpodstawowych.

Ogłoszono I Powiatowy Konkurs na prezentację multimedialną „Wszystko o Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie” 1
Teatr im. Mickiewicza

Każda placówka może zgłosić maksymalnie trzy prezentacje, przy czym prezentację może stworzyć zespół złożony maksymalnie z trzech uczniów. Prace mogą być przygotowywane również indywidualne.

Komisja weźmie pod ocenę m.in. nowatorstwo, propagowanie wiedzy o Częstochowie, interpretację tematu, dobór materiałów i sposób ich wykorzystania, czytelność prezentacji oraz zaangażowanie uczniów.

Prezentacje, wraz z kartą zgłoszenia oraz podpisaną klauzulą RODO (w formie zdjęcia lub skanu) należy przesyłać mailowo na adres [email protected] do 16 kwietnia.

Zwycięzcy o wynikach zostaną poinformowani drogą mailową do 26 kwietnia. Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie internetowej szkoły.

Regulamin i kartę zgłoszeń można znaleźć na stronie www.teatr-mickiewicza.pl

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here