Oficjalne otwarcie Promenady w Złotym potoku

0
541
fot. UG w Janowie

6 listopada odbyło się oficjalne otwarcie przebudowanej ścieżki pieszo-rowerowej.

Ścieżka pieszo-rowerowa łączy Janów ze Złotym Potokiem.

Oficjalne przecięcie wstęgi razem z Wójtem Gminy Janów Edwardem Moskalikiem dokonali: Jadwiga Wiśniewska Poseł do Parlamentu Europejskiego, Mariusz Trepka Poseł na sejm RP, Adam Markowski Dyrektor Biura Zamiejscowego w Częstochowie Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego i Radny Powiatu Częstochowskiego, Monika Kasznia oraz Paweł Stefaniak Radni Gminy Janów, Anna Tarczyńska Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie, ks. Ryszard Marciniak Proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Złotym Potoku i ks. Stefan Leśniewski a także Paweł Oberzig Sołtys Janowa.

Otwarciu towarzyszyły podziękowania, gratulacje oraz radość z nowego miejsca, który jest doskonały do aktywnego wypoczynku, a przede wszystkim ułatwia komunikację między sąsiadującymi miejscowościami. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy utworzyli peleton, który przejechał parking przy Stawie Amerykan. Tam na uczestników czekał słodki poczęstunek, który ufundowała Cukiernia “Dorota” – Dorota Jędrecka.

Ogromnym zainteresowaniem okazały się rowerowe tandemy, które zostały specjalnie udostępnione na otwarcie ścieżki przez Pana Michała Pustelniaka.

Całkowity koszt przebudowy ścieżki, która łączy Janów i Złoty Potok to 572 500 zł.

W ramach zadania powstał ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni bitumicznej mierzącej 933 m i szerokości 3,7 m, a w części zalesionej dodatkowo zostało umieszczone oświetlenie, ławeczki, stojaki na rowery oraz stacja naprawy rowerów.

Nowo powstała ścieżka biegnie wzdłuż ulicy Kościuszki – na odcinku od ul. Leśnej w Janowie do cmentarza parafialnego w Złotym Potoku, gdzie łączy się ze ścieżką pieszo-rowerową, która jest wzdłuż drogi wojewódzkiej, a następnie ze ścieżką „Ku Źródłom”, która łączy Gminę Janów z Gminą Żarki i Gminą Niegowa.

K KIK