Uroczyste odsłonięcie tablicy Kazimierza Kühna

0
284

W Olsztynie odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy Kühna. Tabliczki zawisły przy Szkole Podstawowej w Olsztynie i Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej Święta Puszcza.

Kazimierz Kühn, w latach 1920-1932 był starostą częstochowskim. W tym okresie miał bardzo duży wkład w rozwój Olsztyna i Częstochowy. Dzięki jego przedsięwzięciom i zainicjowanym modernizacjom Gmina Olsztyn stała się nowoczesną wsią.

Dwie tablice zawisły przy ul. Kühna. Jedna przy wejściu na teren Szkoły Podstawowej w Olsztynie, a druga na ogrodzeniu Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej Święta Puszcza. Uroczyste ich odsłonięcie odbyło się 23 listopada 2020 roku, w 90 rocznicę nadania  Kazimierzowi Kühnowi honorowego obywatelstwa Gminy Olsztyn. Na ich powierzchni znajdują się informacje na temat starosty oraz jego zdjęcie.

Uroczyste odsłonięcie tablicy Kazimierza Kühna 1
Fot: UG Olsztyn

W uroczystości odsłonięcia wzięli udział:

  • Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn;
  • Barbara Krajewska, Sołtys Olsztyna- pomysłodawczyni tablic;
  • Grażyna Bednarek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Olsztynie’
  • Radni Rady Gminy Olsztyn – Grażyna Elmanowska, Barbara Kuśmierska, Robert Młyńczak oraz Marek Romański, który będąc miłośnikiem i znawcą historii Gminy Olsztyn, pomógł w stworzeniu krótkiego rysu biograficznego umieszczonego na tablicy.
Uroczyste odsłonięcie tablicy Kazimierza Kühna 2
Fot: UG Olsztyn

Zawieszone tablice mają charakter edukacyjny, mianowicie mają przybliżyć wszystkim mieszkańcom i turystom jak wiele Gmina Olsztyn zawdzięcza Kazimierzowi Kühnowi.

[post_gallery]

Fot: UG Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here