Oddział dla chorych na COVID-19 w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu zawieszony

0
398
szpital Powiatowy w Lublińcu

Decyzją Wojewody Śląskiego oddział dla chorych na COVID-19 w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu został zawieszony. Jest to podyktowane spadkiem liczby nowych zachorowań w regionie.

covid1
Fot. Powiat Lubliniecki

Z dniem 7 maja 2021 roku decyzją Wojewody Śląskiego w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu oddział covidowy został zawieszony. 22 łóżka, w tym 2 łóżka respiratorowe z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej będą udostępnione pacjentom z innymi schorzeniami. W szpitalu ciągle jednak zapewnia 3 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Również decyzją Wojewody w przypadku ponownego wzrostu zachorowań na COVID-19 w Powiecie Lublinieckim, Szpital Powiatowy w Lublińcu będzie musiał na nowo uruchomić oddział covidowy w ciągu 72 godzin od momentu otrzymania polecenia.

Oddział covidowy największe obłożenia przeżywał w połowie kwietnia, wtedy to zajęte były wszystkie łóżka i respiratory. Obecnie na oddziale przebywa kilku pacjentów, którzy zostaną przeniesieni na inne oddziały szpitala, wypisani do domu lub przetransportowani do placówek,  które nadal prowadzą oddziały covidowe.

Szpital przyjmował również zakażone koronawirusem dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here