fbpx
Strona głównaPolecaneOd soboty w Częstochowie zamknięte skrzyżowanie al. Armii Krajowej z ulicą Dekabrystów....

Od soboty w Częstochowie zamknięte skrzyżowanie al. Armii Krajowej z ulicą Dekabrystów. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami

Od soboty w Częstochowie zamknięte skrzyżowanie al. Armii Krajowej z ulicą Dekabrystów. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Zmiana w organizacji ruchu na Tysiącleciu związana jest z rozpoczęciem kolejnego etapu modernizacji torowiska.

Roboty na tym skrzyżowaniu potrwają kilka tygodni. Dojazd na cmentarz Kule 1 listopada będzie więc mocno utrudniony. Wielu kierowców właśnie jadąc ulicą Dekabrystów i przecinając tory tramwajowe, dojeżdżało we Wszystkich Świętych na tę dużą nekropolię.

Poprawić jazdę w dzielnicy ma planowane na piątek otwarcie wylotu ulicy Worcella. Od 9 października skrzyżowanie z al. Armii Krajowej będzie przejezdne, a sygnalizacja świetlna ponownie włączona.


Na piątek zapowiedziano także przywrócenia dawnej organizacji ruchu w al. Wyzwolenia. Jak zastrzega Miejski Zarząd Dróg i Transportu, jeszcze przez kilka dni potrwają jednak prace porządkowe oraz uzupełnianie oznakowania poziomego.

Na czas zamknięcia dla ruchu skrzyżowania ulicy Dekabrystów i al. Armii Krajowej kierowcy będą musieli korzystali z objazdu, który zostanie poprowadzono m.in. ulicą Kiedrzyńską.

Od soboty w Częstochowie zamknięte skrzyżowanie al. Armii Krajowej z ulicą Dekabrystów. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami 1Z powodu przebudowy torowiska na skrzyżowaniu z ulicą Dekabrystów MPK wprowadza zmiany na trasach autobusów linii 15, 22, 24 i 29. Od 7 października pojadą one inaczej.


Od soboty, aż do odwołania linia nr 15 będzie w obu kierunkach kursować ulicą Kiedrzyńską (od Dekabrystów do Promenady Niemena), następnie al. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Dekabrystów i dalej bez zmian. Na zmienionej trasie obowiązują wszystkie przystanki pośrednie: HALA POLONIA, POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA, PROMENADA NIEMENA, KURPIŃSKIEGO oraz KIEDRZYŃSKA.


Autobusy linii 22 i 24 mają w obu kierunkach kursować wzdłuż torów tramwajowych (al. Armii Krajowej) pomiędzy ulicą Dekabrystów a Promenadą Niemena. Obowiązują przystanki pośrednie: HALA POLONIA, POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA i PROMENADA NIEMENA.


Dla linii nr 29 MPK wprowadza natomiast niewielką korektę godzin kursów. Warto więc jej sprawdzić na stronie internetowej MZDiT.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -