fbpx
Strona głównaPolecaneOd soboty tylko maseczki. Koniec z zakrywaniem nosa i ust szalikami, a...

Od soboty tylko maseczki. Koniec z zakrywaniem nosa i ust szalikami, a także z używaniem przyłbic

Na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił zmiany w obowiązujących dotychczas nakazach sanitarnych. Najważniejsza z nim, to zakaz używania przyłbic oraz elementów odzieży, np. apaszek czy szalików jako osłony przed koronawirusem. Od 27 lutego dopuszczane będą wyłącznie maseczki, te jednorazowe, jak i materiałowe.

Od soboty tylko maseczki. Koniec z zakrywaniem nosa i ust szalikami, a także z używaniem przyłbic 1

Druga ważna zmiana, to wprowadzenie, również od soboty kwarantanny dla osób przybywających do naszego kraju z Czech i Słowacji. Zwolnione będą z niej wyłącznie te osoby, które mają już za sobą przyjęcie obu dawek szczepionki przeciwko COVID-19.

Od soboty tylko maseczki. Koniec z zakrywaniem nosa i ust szalikami, a także z używaniem przyłbic 2

Minister Niedzielski zmiany tłumaczył rosnącą liczbą zakażonych.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotowujemy dzienny wzrost liczby zakażonych osób – powiedział Adam Niedzielski. – Dziś mamy 12 146 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Przekroczyliśmy barierę 10 tys.

Rząd zdecydował się także na wprowadzenie tzw. regionalizacji obostrzeń. Jako pierwsze objęte nich zostanie województwo warmińsko-mazurskie.

Od soboty tylko maseczki. Koniec z zakrywaniem nosa i ust szalikami, a także z używaniem przyłbic 3

Analizując odsetek pozytywnych testów na terenie całego kraju widzimy, w których regionach następują większe wzrosty – poinformowano na konferencji. –

Z tego względu w województwie warmińsko-mazurskim od soboty ponowie zamknięte zostaną hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, galerie sztuki, a także baseny.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here