Od niedzieli zmiany w kursach MPK

0
197

Od dnia 1 grudnia MPK wprowadza kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.


Na liniach nr 11, 14, 19, 25, 35 i 36 nastąpi niewielka korekta godzin kursów na wnioski pasażerów, głównie w soboty i niedziele.
W celu poprawienia punktualności i dojazdów w godzinach szczytu, na linii nr 14 nastąpi zmiana godzin kursów przedłużonych do pętli Rząsawa Dworzec PKP we wszystkie dni tygodnia. Jednocześnie zostanie ograniczona ilość kursów wydłużonych do pętli Rząsawa Dworzec PKP w niedziele.
Linia nr 17 będzie wykonywała wszystkie kursy na trasie Wyczerpy osiedle – Liszka Dolna. Zostaną zlikwidowane kursy przez ulicę Przestrzenną i rejon cmentarza przy ul. Piastowskiej, jak również kursy skrócone do Kawodrzy Górnej. Autobusy tej linii pojadą w dni robocze co 20 minut w godzinach szczytu, a w pozostałych porach – co 30 minut. W niedziele częstotliwość wyniesie od 40 do 60 minut.
Jednocześnie od 1 grudnia uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa. Autobus linii 37 będzie kursował na trasie: Kawodrza Górna – Konwaliowa – Przestrzenna – Piastowska – Al. Bohaterów Monte Cassino – Korczaka – Sobieskiego – Al. Wolności – Aleje Najświętszej Maryi Panny – Piłsudskiego – Katedralna – Krakowska – Mirowska – Nadrzeczna (powrót: Warszawska – Garibaldiego – Wilsona) – Al. Jana Pawła II – Drogowców – TESCO. “37” kursować ma przez cały dzień: w dni robocze i soboty co ok. 45 minut, a w niedziele i święta – co 90 min.
Szczegóły dotyczące kursowania miejskich autobusów znajdują się na stronie: www.mpk.czest.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here