fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneOd jutra zamknięta ulica Łukasińskiego w Częstochowie

Od jutra zamknięta ulica Łukasińskiego w Częstochowie

Od jutra zamknięta ulica Łukasińskiego w Częstochowie.

Rusza tam gruntowna przebudowa jezdni i chodników. Remont na Rakowie potrwa do końca roku.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu, modernizacja ulicy Łukasińskiego będzie kosztował w sumie 620 tys. złotych i zostanie zrealizowany w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”.
Gruntowną przebudowę nawierzchni jezdni i chodnika w ul. Łukasińskiego przejdzie od łącznicy z al. Pokoju do ul. Okrzei. Jak zapewnia MZDiT, remont będzie też okazją do wyeksponowania i utrwalenia elementów dotyczących komunikacyjnej historii tej części miasta.


W trakcie prac, w ciągu ul. Łukasińskiego na czas robót możliwy będzie tylko dojazd do posesji za zgodą kierownika budowy. Pozostały ruch i kursy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazdy.

Oprócz standardowych prac budowlanych w ramach realizacji zadania wyjęte z nawierzchni zostaną stare tory tramwajowe, po których przez kilkanaście lat kursował tramwaj nr 2 w latach 1959-1971 – informuje rzecznik prasowy MZDiT Maciej Hasik. – Dla upamiętnienia tego okresu kilkumetrowy fragment torów zostanie oczyszczony i zabezpieczony w nowej nawierzchni drogi wraz z odpowiednią adnotacją o tramwajowej historii ulicy.


Jednocześnie miasto wystosowało także prośbę o zgodę na przeprowadzenie prac konserwacyjnych słupów oświetleniowych przez służby miejskie. Jak przekonuje MZDiT, infrastruktura będąca przed laty konstrukcją dla trakcji również stanowi wartość historyczną, a jej stan techniczny wymaga realizacji prac wykraczających poza pierwotny zakres zadania. Cała inwestycja w ul. Łukasińskiego na Rakowie potrwa do końca tego roku.

(fot. MZDiT)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -