Od jutra zamknięta ulica Korczaka w Częstochowie

0
362

Od jutra zamknięta ulica Korczaka w Częstochowie.

Od godziny 6 w poniedziałek zaczyna się przebudowa tej ulicy. Jak zapowiada Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie, remont potrwa około dwóch miesięcy i przez ten czas kierowcy muszą korzystać z objazdów.


Dla ruchu kołowego droga zostanie zamknięta od skrzyżowania z ul. Sobieskiego do skrzyżowania z ul. Słowackiego.
Od skrzyżowania z ul. Nowowiejskiego wyznaczony zostanie objazd do Al. Bohaterów Monte Cassino następującymi ulicami: Sobieskiego, Aleją Wolności, Rondo Mickiewicza i 1 Maja.
Ponadto oznakowany będzie dojazd do ul. Dunikowskiego od strony ul. Ogińskiego, ponieważ na ul. Dunikowskiego wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy z wjazdem i wyjazdem na ul. Ogińskiego.

Od jutra zamknięta ulica Korczaka w Częstochowie 1


Do remontu zakwalifikowano brakujący element pomiędzy innymi zrealizowanymi w centrum miasta dużymi inwestycjami: ul. Sobieskiego – al. Bohaterów Monte Cassino – budowa obejścia Urzędu Wojewódzkiego – informuje rzecznik prasowy MZDiT Maciej Hasik.


Zgodnie z planami, na ulicy Korczaka infrastruktura poddana zostanie gruntowej przebudowie. Inwestycja oprócz konstrukcji i nawierzchni ulicy Korczaka ma zmienić równiez całe jej otoczenie. Mieszkańcy Korczaka i okolicznych ulic zyskają chodnik, drogę rowerową, wykonana zostanie kanalizacja deszczowa, przebudowana i zmodernizowana sieć elektryczna oraz telekomunikacyjna. Jak zapowiada rzecznik prasowy MZDiT, całość zwieńczy nowe oznakowanie i zagospodarowanie zieleni.


Miejski Zarząd Dróg i Transportu przekazał, że miasto na remont ul. Korczaka, która jest drogą powiatową, uzyskało dofinansowanie z Programu Dróg Samorządowych w kwocie ok. miliona złotych. Dofinansowanie to, jak wyliczono, niemal w całości pokryje wydatki związane z realizacją inwestycji.
Jutrzejszy start remontu ulicy spowoduje również zmiany w komunikacji miejskiej w Częstochowie.


Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że od poniedziałku zostaną wprowadzone zmiany tras autobusów linii nr 19, 25, 33 i 37 w kierunku Stradomia.

Tekst i fot. IBS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here