Od jutra więcej nam wolno

0
316

Jutro rozpoczyna się kolejny rządowy etap tzw. “odmrażania gospodarki”. Otwarte będą zamknięte przez 2,5 miesiąca sklepy w galeriach handlowych, a także biblioteki, muzea oraz przywrócone zabiegi rehabilitacyjne. Od 4 maja również gości ponownie będą mogły przyjmować hotele i pensjonaty.

Od jutra więcej nam wolno 1

W Częstochowie otwarcie większości sklepów zapowiada na jutro Galeria Jurajska. Czynne mają więc być sklepy z odzieżą, obuwie, elektroniką, księgarnie, perfumerie i sklepy jubilerskie. Nadal zamknięte pozostaną strefy zabaw dla najmłodszych, fitness, a także kino. Gastronomia w Galerii Jurajskiej w dalszym ciągu będzie działać w ograniczonym zakresie. Posiłki można nadal zamawiać wyłącznie na wynos.


W rządowym rozporządzeniu z ponownego otwarcia wyłączone zostały tzw. wyspy w ciągach komunikacyjnych. Rozmowy handlowców i rządu w tej kwestii nadal trwają i być może także i te miejsca w przyszłym tygodniu zaczną funkcjonować jak przed epidemią.


Galeria Jurajska otwarta zostaje w reżimie sanitarnym. Jak we wszystkich innych sklepach obowiązywać więc tam będą pewne ograniczenia dotyczące na przykład liczby klientów robiących jednocześnie zakupy. Na 1 klienta musi przypadać 15 metrów kwadratowych przestrzeni.


Jutro przywrócone zostaną zabiegi rehabilitacyjne, z wyłączeniem salonów masażu. Otwarte zostaną także obiekty sportowe na świeżym powietrzu: Orliki, boiska czy korty tenisowe. Jak zapowiedział premier, w ciągu najdalej dwóch tygodni rząd prawdopodobnie dopuści także działanie rowerów miejskich.

Od jutra więcej nam wolno 2


W tym etapie “odmrożona” zostaje również częściowo kultura. Począwszy od 4 maja, rząd dopuszcza otwarcie bibliotek, muzeów i galerii sztuki.
(Fot. Galeria Jurajska)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here