fbpx
Strona głównaPolecaneOd jutra w kolejnym miejscu w Śródmieściu nie przejedziemy przez torowisko. MPK...

Od jutra w kolejnym miejscu w Śródmieściu nie przejedziemy przez torowisko. MPK podało harmonogram prac na torach tramwajowych

Jutro, czyli 22 kwietnia ekipy remontujące tory przeniosą są na kolejny odcinek w centrum Częstochowy. Dla ruchu zamknięty zostanie przejazd przez torowisko na tereny targowiska na wysokości „Megasamu”.

Zamknięcie zostanie utrzymane przez około dwa miesiące – informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MPK. – Obsługa zamkniętego obszaru będzie odbywać się przez tereny kolejowe, dojazd ulicą Orzechowskiego na tyłach Dworca PKP.

MPK po uzgodnieniach z wykonawcą modernizacji torowiska, firmą NDI, przygotowało harmonogram robót, jakie w najbliższych tygodniach będą nas czekać w Śródmieściu. Wiążą się one ze zmianami w organizacji ruchu.

I tak od 1 maja przez kilkanaście dni połówkowo ograniczany będzie ruch w obrębie ronda Mickiewicza. MPK planuje również, że po 10 maja zostaną otwarte w pełni skrzyżowania: ulicy Jasnogórskiej z alejami Kościuszki i Armii Krajowej oraz ul. Orzechowskiego z al. Wolności (przy dworcu PKS).

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne deklaruje, że najpóźniej 15 maja w pełni przejezdne będzie skrzyżowanie alei: Najświętszej Maryi Panny, Kościuszki i Wolności. Tym samym wróci możliwość przejazdu przez torowisko w obu kierunkach i pierwotna organizacja ruchu w obrębie tego miejsca.

Dwa dni później, od 17 maja częściowo zamknięte zostanie natomiast skrzyżowanie al. Jana Pawła II z al. Armii Krajowej.

Ruch w obu kierunkach, przejazd przez torowisko, będzie odbywał się po jednej jezdni – przekazało MPK. – Utrudnienia potrwają minimum miesiąc.

MPK przekazując plany na najbliższe tygodnie, zastrzega jednocześnie, że wskazane terminy mogą zostać przesunięte, np. z powodu wynikających z pandemii opóźnień w dostawach materiałów i chemii budowlanej czy niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -