Od jutra nieco mniej zakazów

0
346

Jutro, 20 kwietnia, wchodzą w życie nowe zasady łagodzące nieco nasze życie w czasach epidemii. Najważniejsza zmiana dotyczy otwarcie lasów i parków dla rekreacji, a także zwiększenia liczby klientów, którzy jednocześnie mogą robić zakupy.


Od 20 kwietnia będziemy mogli wyjść na spacer lub trochę pobiegać do lasu czy do parku. Uwaga, place zabaw i tzw. siłownie pod chmurką nadal będą zamknięte.


Od jutra także więcej osób jednocześnie będzie mogło robić zakupy. Teraz nie tylko liczba kas, ale też i powierzchnia sklepu będzie decydować o tym, ile osób będzie wpuszczanych do sklepu.


I tak w przypadku sklepów o powierzchni do 100 metrów kwadratowych na jedną kasę będzie mogło przypadać 4 zamiast, jak dotąd 3 klientów. W większych placówkach handlowych na 15 metrach kwadratowych może przebywać 1 klient. Taki sam przelicznik ma być stosowany również w kościołach w przypadku wiernych uczestniczących jednocześnie w nabożeństwie.

Kolejna zmiana dotyczy wychodzenia z domu osób nieletnich. Od jutra młodzi ludzie, którzy ukończyli 13. rok życia będą mogli przemieszczać się bez opieki osoby dorosłej.

Bez zmian pozostają wszelkie nakazy dotyczące przemieszczania się. W dalszym ciągu razem na zewnątrz będą mogły chodzić jedynie dwie osoby. Obowiązuje nas zachowanie bezpiecznego dwumetrowego dystansu, a także nakaz noszenia poza domem maseczek na twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here