fbpx
Strona głównaPolecaneOd dzisiaj nowe obostrzenia – zamknięte między innymi zakłady fryzjerskie i sklepy...

Od dzisiaj nowe obostrzenia – zamknięte między innymi zakłady fryzjerskie i sklepy meblowe. Kierowco pamiętaj, żeby mieć w samochodzie maseczkę

Dziś wchodzą w życie nowe rygory sanitarne związane z epidemią koronawirusa. Zamknięte zostały, na razie do 9 kwietnia, zakłady fryzjerskie, salony urody, salony kosmetyczne oraz część sklepów. Policja zapowiada, że będzie kontrolować przestrzeganie przepisów, w tym nakaz noszenia maseczki.

Od dzisiaj do 9 kwietnia nieczynne będą także duże sklepy budowlane oraz meblowe. W handlu to nie koniec zmian. W sklepach do 100 metrów kwadratowych nadal obowiązuje limit klientów – 1 klient na 15 metrów kwadratowych sklepu. W większych placówkach, powyżej 100 metrów kwadratowych limit ten został zaostrzony. Teraz w tych sklepach na jednego kupującego musi przypadać 20 metrów kwadratowych.

Od dzisiaj nowe obostrzenia – zamknięte między innymi zakłady fryzjerskie i sklepy meblowe. Kierowco pamiętaj, żeby mieć w samochodzie maseczkę 1

Taki sam limit wprowadzono od dzisiaj również w kościołach. Od dzisiaj obiekty sportowe są dostępne jedynie dla sportu wyczynowego.

Od poniedziałku zamknięte będą żłobki oraz przedszkola. Na opiekę nad dziećmi mogą liczyć wyłącznie rodzice pracujący w służbie zdrowia oraz służbach ratowniczych.

Nadal obowiązują dotychczasowe ograniczenia. W galeriach handlowych działać może jedynie część sklepów, np. drogerie, sklepy spożywcze oraz apteki.

W przestrzeni publicznej musimy zakrywać usta i nos stosując do tego wyłącznie maseczki.

Ważna uwaga dla kierowców. W trakcie kontroli drogowej jesteśmy zobowiązani do założenia maseczki. Policjant może nam nakazać ją zdjąć na chwilę, na przykład aby potwierdzić tożsamość kontrolowanej osoby.

Musimy ją także mieć na sobie na parkingach, również tych leśnych czy też na stacjach benzynowych w trakcie tankowania. W trakcie jazdy nie musimy zakrywać ust i nosa. Policja zapowiada, że będzie sprawdzać, czy kierowcy wożą w aucie maseczki.

(Zdjęcia ilustracyjne pixabay.com)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here