fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeOczyszczanie parkingów z tzw. „wraków”

Oczyszczanie parkingów z tzw. „wraków”

 

Częstochowska Straż Miejska oczyszcza miejsca parkingowe z samochodowych wraków. W 2018 roku dzięki skutecznym interwencjom częstochowskich strażników miejskich na terenie miasta zwolniło się 216 miejsc parkingowych po tzw. „wrakach”. W 2019 roku w ramach kampanii „Lepsze parkowanie” strażnicy miejscy nadal będą egzekwować przepisy dotyczące parkowania.

W 2018 roku częstochowscy strażnicy miejscy podjęli 216 interwencji wobec właścicieli tzw. „wraków”, które zwolniły miejsca parkingowe, co ucieszyło okolicznych mieszkańców. 38 pojazdów zostało odholowanych na parking, co wiąże się z kosztami dla ich właścicieli. W pozostałych 178 przypadkach rozmowy strażników miejskich z właścicielami tzw. „wraków” przyniosły efekt w postaci usunięcia ich z parkingów ogólnodostępnych. Dzięki temu inni kierowcy zyskali kolejne miejsca parkingowe. Przypomnijmy, że w 2017 roku na terenie Częstochowy zwolniło się 80 miejsc parkingowych po tzw. „wrakach” po działaniach prowadzonych przez Straż Miejską.

Z przyjazdem popularnej lawety powinni liczyć się również kierowcy, którzy w sposób niepoprawny zaparkują na drodze, co spowoduje korek lub zator. Do takich sytuacji najczęściej dochodzi w Al. NMP, gdzie np. niepoprawnie zaparkowany pojazd, któremu wystaje tył, uniemożliwia przejazd autobusom, co wiąże się z zatorem i korkami dla innych użytkowników drogi. W takich sytuacjach pojazd nie musi spełniać wymogów tzw. „wraku”. Aby natychmiast udrożnić przejazd – auta, które będą powodować zatory, będą niezwłocznie usuwane, a kierowcy będą musieli liczyć się z dodatkowymi kosztami. Dlatego częstochowska Straż Miejska i Miejski Zarząd Dróg i Transportu wraz z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta prowadzą działania profilaktyczne w ramach kampanii „Lepsze parkowanie”. Każdy kierowca po wyjściu z samochodu powinien ocenić, czy pojazd nie będzie przeszkadzał innym użytkownikom.

W 2019 roku częstochowska Straż Miejska zleciła już odholowanie 1 pojazdu. W najbliższych 12 miesiącach częstochowski Miejski Zarząd Dróg i Transportu wspólnie ze Strażą Miejską oraz Wydziałem Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa Urzędu Miasta przeprowadzi szereg działań, które będą miały na celu przyczynienie się do poprawy warunków i sposobu parkowania przez kierowców w naszym mieście. Jednocześnie te działania w ramach kampanii „Lepsze parkowanie” mają przyczynić się do poprawy estetyki i bezpieczeństwa poruszania się w przestrzeni publicznej.

Widzisz auto zaparkowane niezgodnie z przepisami. Dzwoń do Straży Miejskiej: 986.

(MZDiT/red.)

fot. MZDiT Częstochowa

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -