Obchody Święta Wojska Polskiego w Radomsku

0
252
fot. strona MON

Obchody upamiętniające Święto Wojska Polskiego oraz 101. Rocznicę Bitwy Warszawskiej odbędą się 15 sierpnia 2021 roku.

Prezydent Miasta Radomska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku w 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej zapraszają na miejskie obchody Święta Wojska Polskiego.

W programie między innymi: o godzinie 11:30 – uroczysta Msza Św. W Kolegiacie pw. Św. Lamberta w Radomsku, a następnie złożenie kwiatów: pod tablicą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego, pod Pomnikiem – Grobem Nieznanego Żołnierza, pod tablicą pamięci uczniów – żołnierzy Gimnazjum im. Stanisława Niemca w Radomsku poległych za Ojczyznę w 1920 roku, a o godzinie 14 odbędzie się bieg pamięci połączony z piknikiem rekreacyjnym na zbiorniku na Wymysłówku. Zaś o godzinie 16 będzie miał miejsce koncert zespołu “Impressja”.

Dodatkowo będą miały miejsce imprezy towarzyszące obchodom, które odbędą się pomiędzy 12 a 17 sierpnia. 12 sierpnia będą warsztaty patriotyczne; 13 sierpnia w sali widowiskowej MDK- odbędzie się koncert “Nie ma dla mnie innych miejsc”. Od 13 do 17 sierpnia – będzie wystawa książek ze zbiorów MBP, a 14 sierpnia Piknik militarny, który będzie miał miejsce na terenie strzelnicy sportowej LOK RYKOSZET przy ul. Piaskowej 7, na który przygotowano wiele atrakcji między innymi: turniej strzelecki, gry i zabawy dla dzieci, pokazy sprzętu wojskowego i wiele innych, więcej szczegółów w dołączonym plakacie z wydarzenia.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Radomsku 1
mat. organizatorów

K KIK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here