fbpx
Strona główna Polecane Nowy Twist dojechał do Częstochowy

Nowy Twist dojechał do Częstochowy

Do miasta dotarł właśnie pierwszy z dziesięciu kupionych dla MPK nowych tramwajów typu Twist. Skład niebawem rozpocznie jazdy testowe po Częstochowie.

Nowy Twist dojechał do Częstochowy 1
 • Transport z bydgoskiej firmy PESA odbył się bez przeszkód na całej, mierzącej ponad 350 km trasie – informuje rzecznik prasowy MPK Maciej Hasik. – Tramwaj po pierwszym przejeździe próbnym w nocy jest przygotowywany do dalszych testów, które będą odbywać się bez pasażerów.
  Jak zapewnia MPK, po zakończeniu fazy testów Twist2 wyjedzie z pasażerami na ulice Częstochowy w maju. Latem do miasta mają dotrzeć pozostałe tramwaje zamówione przez Częstochowę. Produkcja wraz z dostawą dziesięciu Twistów drugiej generacji kosztowała częstochowski samorząd blisko 90 mln złotych.
  To jedna z dwóch największych w historii miasta inwestycji
  “tramwajowych” MPK. Drugą jest trwająca właśnie modernizacja i przebudowa linii tramwajowej na całej szerokości miasta – z południa na północ. Ta część wydatków na komunikację miejską kosztuje aż 114 mln złotych.
 • Twisty drugiej generacji będą jednymi z najnowocześniejszych w Europie z szeroką paletą udogodnień, jak i pełną klimatyzacją, monitoringiem, cyfrową informacją dla pasażerów, biletomatami – wylicza rzecznik prasowy MPK.
  Dostawa dziesięciu nowych składów tramwajowych odbywa się w ramach dużego programu częstochowskiego samorządu pod nazwą „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”.
  Nowo kupione Twisty wzbogacą tabor MPK, w którym znajduje się już siedem nowoczesnych tramwajów poprzedniej generacji.
 • Wierzymy, że pod względem technicznym i funkcjonalnym będą to pojazdy światowej klasy ­ – mówi prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk. – Dzięki nim oraz przebudowie linii tramwajowej powinniśmy już niedługo poruszać się tramwajem po Częstochowie zdecydowanie bardziej komfortowo, szybciej i bezpieczniej.
Nowy Twist dojechał do Częstochowy 2
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here