fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeNowy rekord częstochowskiego sztabu WOŚP

Nowy rekord częstochowskiego sztabu WOŚP

 

Częstochowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeliczył pieniądze zebrane podczas finału. To rekordowa kwota – 457 038, 13 zł, blisko 50 tys. więcej niż w ubiegłym roku.

Hasłem tegorocznego finału 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 13 stycznia było ,,Pomaganie jest dziecinnie proste”. Zebrane środki, mają zostać przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w Polsce.

Częstochowianki i częstochowianie byli hojni. Podczas tegorocznego finału w naszym mieście wolontariusze WOŚP zebrali rekordową kwotę prawie 460 tys. zł, to blisko 50 tys. więcej niż w ubiegłym roku i ponad 120 tys. zł więcej niż dwa lata temu.

Podczas częstochowskiego finału, oprócz tradycyjnej zbiórki do puszek i licytacji, zorganizowano m.in. VII Częstochowski Bieg „Policz się z cukrzycą” i „Paradę Serc”. Na scenie przy Ratuszu Miejskim przez cały dzień odbywały się koncerty, wystąpili m.in.: Wisien, Eternal Spiritis, Wszyscy byliśmy harcerzami, RobGitarnik & Positive Virus oraz Pączki w Tłuszczu. Gwiazdą Finału był zespół Big Cyc.

(UM Częstochowa/red.)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -