Nowy naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Częstochowa

0
472

Rafał Piotrowski od 24 sierpnia br. pełni funkcję nowego naczelnika Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Częstochowa.

Rafał Piotrowski z wykształcenia jest historykiem. Studia magisterskie skończył w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie w 2001 roku, a rok później skończył studia podyplomowe dla oświatowej kadry kierowniczej.

Pracował jako nauczyciel historii. Od 2012 roku pełnił funkcję dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie. Za jego rządów szkoła zaangażowała się w liczne przedsięwzięcia upamiętniające ważne wydarzenia historyczne oraz projekty edukacyjne.

Zespół Szkół  Technicznych za działalność patriotyczną i edukacyjną został uhonorowany statuetką „Tym co służą miastu i ojczyźnie”. W 2015 roku szkole nadano imię Jana Pawła II.

Do sukcesów Rafała Piotrowskiego trzeba jeszcze dopisać dwukrotne otrzymanie nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy I, II i III stopnia. Dodatkowo był też wielokrotnie odznaczany przez różne środowiska za działalność edukacyjną i patriotyczną.

Jako nowy naczelnik Wydziału Edukacji będzie m.in.:

  • Organizował i kierował prąca Wydziału;
  • Sprawował nadzór nad działalnością szkół i placówek w zakresie finansowym i administracyjnym z regionu Częstochowy.

Rafał Piotrowski stanowisko naczelnika przejął po Grzegorzu Papalskim, który wrócił do Samorządowego Ośrodka Doskonalenia, gdzie pracował do sierpnia 2019 roku (będzie tam pełnić obowiązki dyrektora).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here