fbpx
Strona główna Uncategorized Nowe obostrzenia rządu

Nowe obostrzenia rządu

Zakaz wychodzenia z domu poza niezbędnymi przypadkami i zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób wprowadza rząd. Nowe rozporządzenie ma na celu maksymalnie ograniczyć kontakty między ludźmi. Nowe nakazy będą obowiązywać do 11 kwietnia.

 • Kupujemy tymi decyzjami czas dla nas wszystkich, czas dla służby zdrowia i czas na przygotowanie kolejnych miejsc w szpitalach — tłumaczył na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.
  Nowe obostrzenia obejmują niemal całkowity zakaz wychodzenia z domów. Jak poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski, dozwolone będzie wyjście na zewnątrz tylko w kilku przypadkach: jeżeli musimy iść do pracy, pójść po zakupy spożywcze czy do apteki, a także wyprowadzić psa. Zakaz nie będzie również obejmował w przypadku niesienia pomocy najbliższym. Osoby niepochodzące z jednej rodziny będą mogły przemieszczać się razem maksymalnie po dwie.
  Ograniczona została także liczba osób uczestniczących w obrzędach liturgicznych. Od teraz na przykład w pogrzebach udział może brać jedynie maksymalnie pięciu żałobników.
  Minister zdrowia nie wykluczył, że wzorem innych państw będziemy musieli nosić poza domem maseczki na twarzy.
  Rząd tłumaczy, że wcześniejsze ograniczenia prowadziły tylko do przesunięcia fali zachorowań, a nowe zakazy mają te zachorowanie powstrzymać.
  Premier zaapelował, aby kto może, nie korzystał z komunikacji publicznej, dając szansę tym, którzy nie mają swoich aut, a muszą dojechać do pracy czy w innej ważnej sprawie, mogli zachować bezpieczny dystans od innych osób.
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here