fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeNowe kamery monitorujące na Wrzosowiaku

Nowe kamery monitorujące na Wrzosowiaku

 

System miejskiego monitoringu wizyjnego wzbogacił się o 4 nowe kamery. Tym razem w rejonie ul. Orkana w dzielnicy Wrzosowiak.

Dozorem nowych kamer objęty został przede wszystkim teren przystanków i przejścia dla pieszych na wysokości Szkoły Podstawowej nr 53. Punkty obejmują też teren przy skrzyżowaniach z ul. Jagiellońską i 11 Listopada, a także stację rowerów miejskich. Nowoczesne kamery (wyposażone w doświetlacze podczerwieni) będą pracować całodobowo. Planując system uwzględniono bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i użytkowników infrastruktury komunikacyjnej w rejonie ul. Orkana.

– Miejski monitoring to nie tylko możliwość szybkiej reakcji w sytuacji zagrożenia, ale też większe poczucie bezpieczeństwa. Dlatego staramy się reagować na wnioski mieszkańców i sukcesywnie rozbudowywać system monitoringu w tych rejonach miasta, gdzie jest to szczególnie uzasadnione i technicznie możliwe – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Częstochowski system liczy już 85 kamer. Działające całodobowo centrum miejskiego monitoringu zlokalizowane jest w siedzibie częstochowskiej Straży Miejskiej przy ul. Krakowskiej. Każdego roku jego pracownicy ujawniają ponad 2 tys. zdarzeń wymagających interwencji służb mundurowych czy pogotowia ratunkowego. W 2017 takich zdarzeń było 2385, z czego 1951 zakończyło się interwencją samych strażników miejskich. W ubiegłym roku liczba ta była podobna.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -