Nowe i ekonomiczne oświetlenie ulic

0
154

W gminie Koziegłowy przeprowadzono wymianę oświetlenia ulicznego. Wyeksploatowane oprawy sodowe zastąpione zostały są przez nowoczesne źródło światła typu LED.

Nowe i ekonomiczne oświetlenie ulic 1


Nowe oświetlenie ledowe pojawiło się w miejscowościach Koziegłowy (Rosochacz, Wylągi), Mzyki i Gniazdów. Projekt pt. „Poprawa efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego na terenie Gminy i Miasta Koziegłowy – etap II” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014–2020, Oś Priorytetowa IV „Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna”. Działanie 4.5 „Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie” Poddziałanie 4.5.2. „Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie – RIT”.
Jak informuje samorząd Koziegłów, celem inwestycji była poprawa efektywności energetycznej, zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną, redukcja emisji zanieczyszczeń do atmosfery oraz poprawa komfortu i bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.


Do tej pory w sumie wymieniono 423 opraw sodowych oświetlenia ulicznego na oświetlenie typu LED. Zakres prac obejmował dostawę opraw oraz montaż osprzętu wraz z niezbędnymi materiałami instalacyjnymi.


Wartość całkowita zadania wyniosła 540 540,54 zł, a dofinansowanie – 400 000,00 zł.


Na tym jednak nie koniec. Samorząd zamierza kontynuować program i zmodernizować oświetlenie uliczne w kolejnych miejscowościach na terenie Gminy i Miasta Koziegłowy.
(Fot. UMiG Koziegłowy)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here